Dünyaca Ünlü İnovasyon Liderleri İstanbul’a Geliyor

Türkiye’nin en büyük inovasyon ağı olan Açıkinovasyon öncülüğünde bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilecek olan “İnovasyon Buluşmaları” için geri sayım başladı.

Açıkinovasyon öncülüğünde gerçekleşecek 2’nci İnovasyon Buluşmaları, şirketler için stratejik bir öneme sahip olan “inovasyon“un, ilham veren fikirlerden değer yaratan sonuçlara uzanan bir organizasyon olduğunu ortaya koyacak.

Global pazarda fark yaratma ve rekabet avantajı elde ederek sürdürülebilir büyüme yakalamanın ”olmazsa olmazı” olarak değerlendirilen “inovasyon”, 28- 29 Nisan tarihleri arasında Point Otel’de gerçekleşecek dev zirve ile dünyaca ünlü başarılı inovasyonların karlılık, büyüme ve verimliliğe etkileriyle yeniden değerlendirilecek.

yakup sezer

Dünyada ve Türkiye’de hayata geçirdikleri benzersiz inovasyonlarla sektöre büyük değer katan inovasyon liderleri, kendi başarı hikayeleri üzerinden inovasyonun dinamiklerini katılımcılarla paylaşacak. Dünyanın en eğlenceli, ilham veren iletişimcilerinden olan FutureWorld Uluslararası Global İş ve Teknoloji Think Tank Kuruluşu Kıdemli Ortağı Neil Jacobsohn, global iş liderlerinin “gelecek tasarımları”ndan örnekler sunacak.

Fortune’ın “Amerika’da Çalışılacak En İyi 100 Şirket Listesi”ne giren pek çok şirkete liderlik gelişimi danışmanlığı yapan RCB Üst Düzey Programlar İnovasyon Direktörü Dr. Steven D. Olson, inovasyonun liderliğe olan etkisini katılımcılara aktaracak.

Türkiye’den başarılı inovasyon manzaraları

Dünyada örnek gösterilen başarı hikayelerine ilham veren inovasyon liderleri aracılığıyla sektörlerin geleceğine yön verecek trendlerin belirleneceği İnovasyon Buluşmaları, bu yıl “Finans Dünyası, Eski Adetleri Yeni Köye Getirirse Ne Olur?”,  “Perakendeciler inovasyonun çekim alanında neler keşfetti? ”, “İnovasyon Merkezleri, sürdürülebilir büyümeyi sağlayacak bir motor görevi üstelenmeyi, pazarın yeni taleplerine yanıt vermeyi başarabilecek mi?” sorularına cevap arayacak.

Türkiye’nin tek inovasyon buluşması olan dev zirve, ulusal şirketlerin temsilcileri aracılığıyla da Türkiye’den başarılı inovasyon manzaraları sunacak. Zirveye konuşmacı olarak katılan Eczacıbaşı Holding İnovasyon Koordinatörü Ata Selçuk, Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ruşen Ahmet Albayrak, BMGI Genel Müdürü Tevfik Durmuşoğlu gibi isimler inovasyonun, sürdürülebilirliğe olan etkilerini ortaya koyacak.

İnovasyonun “Alamet-i Farikası”

Türkiye’de var olan inovasyon kültürünü bir adım öteye taşıyan yeni trendlerin belirleneceği, şirketler nezdinde sürdürülebilir ve verimli büyüme sağlayan dinamiklerin aktarılacağı, gelişen teknolojinin inovasyonun gelişimine etkilerinin ortaya konacağı 2’nci İnovasyon Buluşmaları’nda, inovasyon liderinin ağzından başarılı inovasyon hikâyelerinin masaya yatırılacağını vurgulayan Açıkinovasyon’un kurucusu Yakup Sezer, “Her inovasyonun çıkış noktası aslında sadece bir fikirdir.

İyi bir fikir, başarılı bir inovasyon çalışmasına ilham olabilir. Farklı fikirlerin verdiği ilhamlar ile tüm dünyaya örnek olabilecek inovasyon çalışmaları oluşturabilirsiniz. İnovasyonun “Alamet-i Farikası” olan iyi fikre ulaşmak ise, ancak inovasyon kültürüne inanmak ile mümkün olur” diye konuştu.

 

 

İnovasyona yatırım yapmanın sürdürülebilir ve verimli büyümeye yatırım yapmak anlamına geldiğini vurgulayan Sezer, inovasyon ve sürdürülebilir büyüme arasındaki bu doğrudan ilişkiyi esas alan inovasyon kültürünü Türkiye’de geliştirmek amacıyla bu buluşmaları gerçekleştirdiklerini belirtti.