Dünyanın ilk Chrome OS Tableti: Chromebook Tab 10

Dünyanın ilk Chrome OS Tableti: Chromebook Tab 10

PAYLAŞ

Acer eğitime yönelik ilk Chrome OS tablet olan Acer Chromebook Tab 10’u tanıttı. Acer’ın eğitim sektöründeki müşterileri için tasarlanan yeni Acer Chromebook Tab 10; Chrome OS’in hızını, sadeliğini ve güvenliğini tablette sunarak sınıflarda öğrencilerin eğitim deneyimini geliştirecek.

Öğrenciler çalışmalarını ve uygulamalarını 9,7 inç boyutundaki QXGA IPS dokunmatik ekranda kaliteli ve parlak renklerde görebiliyor. İnç başına 264 piksel ile 2048 x 1536 çözünürlük sunan ekran, öğrencilere işledikleri konular hakkında net görüntüler sunuyor. Acer Chromebook Tab 10, ince yapısı ve taşınabilir tasarımı sayesinde sınıfta rahatça taşınabiliyor ve kesintisiz eğitim için birçok yere götürülebiliyor. Bu da, elleri büyük olmayan küçük çocuklar da dahil çok daha geniş bir öğrenci kitlesinin cihazı kullanabilmesi ve kullanışlı dokunmatik ekranda derslerini yakından izleyebilmesi anlamına geliyor.

Google Play’i tümüyle destekleyen Acer Chromebook Tab 10 sayesinde öğretmenler ve öğrenciler, birlikte çalışarak keşfetmeyi ve etkileşime geçmeyi sağlayan milyonlarca Android uygulamasına erişebiliyor.

Acer Chromebook Tab 10 küçük boyutları sayesinde sırt çantasına veya sıraya kolayca sığıyor. Fark edilmesini sağlayan eşsiz kobalt mavisi rengi ile de cihazı bulmak kolaylaşıyor. Yalnızca 550 gram ağırlığındaki Acer Chromebook Tab 10, 172,2 (G) x 238,2 (D) x 9,98 (Y) mm boyutlarına sahip.

Chrome OS’ten En İyi Şekilde Faydalanan Özellikler

Öğrenciler ön taraftaki 2 MP HD web kamerası, çift hoparlör ve mikrofonla Google Hangouts üzerinden görüşme yapabiliyor.  Arka taraftaki 5 MP kamera ise video ve fotoğraf çekme imkanı sunuyor.

Etkileşim için ek yollar sunan Acer Chromebook Tab 10, bir adet Wacom EMR stylus kalem ile birlikte geliyor. Öğrenciler bu sayede etkileşimli uygulamalarla çalışabiliyor, çizim yapabiliyor, not alabiliyor, arkadaşları ve öğretmenleriyle paylaşabilecekleri fikirleri kaydedebiliyor. Wacom EMR stylus kalem kasadaki özel bölmede güvenle saklanabiliyor. Pil gerektirmeyen kalem aynı zamanda düşmeye karşı da dayanıklı.

Acer Chromebook Tab 10, 9 saate kadar pil ömrü sunuyor. Bu da öğrencilerin okul saatleri boyunca kullandığı bire bir programların yanı sıra ev projeleri için de yeterli süre sunuyor. Özel laboratuvarlar ve kablosuz sehpalara sahip okullar, Acer Chromebook Tab 10’u günler boyu kullanabiliyor.

Yönetmesi ve Koruması Kolay

BT yöneticileri, Acer Chromebook Tab 10’u okuldaki diğer Chrome OS tabanlı cihazlar gibi kolayca yönetebiliyor. Güncelleme yapıp uygulamaları yapılandırmanın yanı sıra Chrome Education lisansı ile eklentileri ve prensipleri yönetebiliyorlar.

Acer Chromebook Tab 10 okul genelinde ve laboratuvarlarda birçok kişi tarafından kullanılabiliyor. Birden fazla kullanıcının giriş yapabildiği Chrome OS sayesinde öğrenciler, kendi hesaplarına bağlanıp bilgilerine, uygulamalarına, projelerine, Gmail’e ve daha fazlasına çabucak erişebiliyor. Cihazlardan biri kaybolduğunda, çalındığında veya hasar gördüğünde bile öğrenciler bilgilerini kaybetmiyor. Google Drive; dosyaları, belgeleri ve fotoğrafları bulutta güvenle saklıyor ve en yeni sürüme her zaman erişebilmeyi sağlıyor. Otomatik olarak güncellenen Chrome OS öğrencileri virüsler ve zararlı yazılımlar gibi sürekli değişen tehditlere karşı koruyor.

Giriş Çıkışlar ve Sağlam Performans

Acer Chromebook Tab 10, çift çekirdekli Cortex A72 ve dört çekirdekli Cortex-A53 işlemcileri birleştiren OP1 işlemci sayesinde aynı anda birden fazla uygulamayı hızlı bir şekilde çalıştırabiliyor. Cihazda ayrıca 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Öğrenciler hızlı ve güvenilir 2×2 MIMO 802.11ac Wi-Fi bağlantısı ile okul ağlarına bağlanabiliyor ve Bluetooth 4.1 üzerinden ekranlar ve diğer cihazlarla birlikte çalışabiliyor.

Yeni Acer Chromebook Tab 10’da USB 3.1 Type-C Gen 1 girişi yer alıyor. Cihazı ve diğer ürünleri şarj etmek için kullanılabilen bu girişle 5 Gbps’e kadar ulaşan hızlarla veri aktarımı yapmak ve HD ekranlara bağlanmak mümkün. Kulaklık/hoparlör jakı ve MicroSD kart okuyucu da cihazda yer alan diğer özellikler arasında bulunuyor.

Artırılmış Gerçekliğe Destek Vermesi Planlanıyor

Acer Chromebook Tab 10, öğrencilerin Expeditions AR ile yepyeni eğitim deneyimleri yaşamasını sağlamak için yakın gelecekte Artırılmış Gerçekliğe (AR) de destek verecek. Google’ın AR teknolojisi olan Expeditions AR, sınıfın haritasını çıkarıp içine 3D nesneler yerleştirebiliyor. Öğrenciler biyoloji, coğrafya ve astronomi gibi konuları bu nesneler sayesinde daha kolay kavrayabiliyor.

SecureDay Etkinliklerinin İlk Ayağı Adana’da Gerçekleştirildi


CEVAP VER