ebebek IBM Cognos ürünlerini seçti

ebebek IBM Cognos ürünlerini seçti

PAYLAŞ

IBM, Türkiye’nin anne bebek sektöründe önde gelen e-ticaret ve perakende firmalarından ebebek’in mevcut Kurumsal Finansal Raporlama, Analitik ve Bütçeleme sistemlerini daha etkin hale getirmek için IBM Cognos ürünlerini seçtiğini duyurdu.

Kapsamlı bir ürün seçim süreci sonrasında alınan bu kararda, IBM Cognos ürünlerinin iş ihtiyaçlarını karşılayan, esnek ve kolay kullanımlı kullanıcı dostu ara yüzlere sahip uygulamalar olmaları, modern teknolojik altyapıları barındırmaları, bunun yanında Intellium Bilişim Teknolojileri  ekibinin de ihtiyaçları doğru analiz edip beklentileri karşılayan bir çözüm sunmaları önemli hususlar olarak belirtildi.

ebebek Genel Müdürü Sn. Halil ERDOĞMUŞ; “ebebek olarak stratejik hedeflerimize ulaşırken çalışmalarımızın yönetimi ve etkili olabilmesi için; hem planlamanın yanı sıra bütçeleme, tahmin, analiz, yönetim raporlaması için verileri çok daha iyi anlamlandırmalı ve hem de şirket genelinde daha doğru ve izlenebilir hedefler ile bütçe süreçlerini yürütmeliyiz. Kurum içi performans yönetimi sistemi sürecinin yönetimini ve bütçeleme&planlama sistemlerini daha etkin hale getirebilmek için, seçimimizi IBM Cognos’tan yana yaptık. Projenin hayata geçirilmesi ile, zaman tasarrufu ve yetkinlik kazanımı gibi sonuçlar elde etmeyi ve bütçe planlama süreçlerini daha kolay takip edebilir duruma getirmeyi hedeflemekteyiz.”

ebebek Mali ve İdari İşler Direktörü Kazım MAVUŞ; “Şirketimizin stratejik hedeflerine uygun bütçeleme, tahmin, analiz ve yönetim raporlamaları imkanı sunan IBM Cognos TM1 uygulamasını inceledik. Bütçe sürecinde, mağaza ve departman bazındaki bütçeleri sorunsuz bir şekilde bir araya getirerek maliyet senaryolarını modelleme ve duyarlılık analizleri gerçekleştirme becerisi mevcut bir uygulama olduğunu tespit ettik. Esnek bir çalışma imkanı sunan IBM Cognos TM1 uygulamasını kullanarak, uygulayıcı firma Intellium ile iş süreçlerimize değer katıyor olacağız.”ebebek IBM Cognos ürünlerini seçti

Proje danışmanlık uygulamasını yürüten Intellium Bilişim Teknolojileri firmasının Genel Müdürü Ali KILIÇ, “Türkiye’nin anne bebek sektöründeki lider e-ticaret ve perakende firması ebebek’e kurumsal performans yönetimi konusunda destek vermekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin alanında önde gelen şirketlerinden birisi olan ebebek ile ilk görüşmelere başladığımızda, kendilerinin “Stratejik planlar doğrultusunda operasyonel bütçeleri belirlemek” vizyonuna bağlı olarak bütçe planlama, tahminleme ve what-if yönetimi ile etkin bir bütçe uygulamasını hayata geçirmek için yardım almak istediklerini bize bildirdiler. Biz de kendi ihtiyaçlarını analiz ederek, şirketin özel ihtiyaçlarına en uygun çözümleri onlara sunmak için çalıştık. Sunmuş olduğumuz, IBM İş Analitiği çözümlerini seçmeleriyle, bizim kendileriyle çalışma şansı yakalamamız hem IBM hem de Intellium için önemli bir fırsat. Önemli hedefleri olan bir kuruluş olan ebebek’ te projeler tamamlandığında hem ebebek hem de IBM & Intellium için karşılıklı kazanımlar oluşturan örnek bir çalışma olacak, diye düşünüyoruz.” dedi.

IBM Türkiye iş ortağı Intellium tarafından gerçekleştirilecek olan projelerin farklı fazlar halinde bir yıldan daha kısa bir zamanda tamamlanması öngörülmektedir. Proje kapsamında ebebek’in ilgili bütün birimleri IBM Cognos Performans Yönetimi ve Bütçeleme ve Finansal Raporlama uygulamalarını kullanacaklar. Kurumsal Performans Yönetiminin üç önemli unsuru olan Kurumsal Bütçeleme ve Finansal Raporlama konularında ebebek’in rakiplerine oranla önemli bir rekabet avantajı sağlayacak olan çalışma, proje hedefleri itibariyle sektördeki en özgün projelerden birisi olacak.

Proje kapsamında geliştirilen çözüm ile ebebek’in performans yönetimi ve bütçe planlama süreçlerinin tamamen bir sistem içerisinde gerçekleştirilmesi, fiili verilerin mevcut sistemlerden çekilerek, bütçe/hedef ve fiili karşılaştırmalı performans analizlerinin yapılması bu yeni sistemden üretilebildiği kapsamlı bir performans yönetim sistemi oluşturulması hedeflenmiştir.

Performans Yönetimi ve Bütçe ve Planlama Sistemi çerçevesinde aşağıda yer alan ürünler kullanılmıştır.

  • IBM Cognos TM1,
  • IBM Cognos İş Zekası (Birimler için dashboard ekranları),
  • Bütçe ve planlama modelleri,
  • Bütçe – Gerçekleşen Kıyaslaması için raporlama modelleri,
  • Fiili veri entegrasyonu uygulaması,

CEVAP VER