Ekran altı kamera için biraz daha zaman gerekebilir!

Zte Axon 20 5G
Google News Abone Ol

Dünya’nın ilk ekran altı kameraya sahip modeli olan ZTE Axon 20 5G’nin kamerası incelendiğinde yeterli verimin alınamadığı ortaya çıktı.

Uzun süredir akıllı telefon devleri tarafından geliştirilme aşamasında olan ekran altı kamera tasarımı, ilk kez ZTE tarafından duyurulmuştu. Teoride düşünüldüğünde bir hayli kullanıma elverişli olan ekran altı kamera teknolojisine sahip olan ZTE Axon ­20 5G modelinin incelemesi TheVerge tarafından yapıldı. TheVerge kaynağına göre, Axon 20 5G modelinin ekran altı kamera teknolojisi beklenileni karşılamadı. Dünya’nın ilk ekran altı kamerasına sahip olan telefonun performansı incelendiğinde, Google Pixel 5‘in ön kamera performansına çok uzak kaldı. İşte ekran altı kameralı model hakkında tüm merak edilenler.

ZTE Axon 20 5G ön kamera performansıyla üzdü

Aylar öncesinden, ekran altı kameraya sahip ilk modeli, Xiaomi, Oppo gibi Çinli devlerin tanıtacağına dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Bazı ortaya çıkan belgeler ise bunu doğrular nitelikteydi. ZTE, ekran altı kameraya olan ilgi ile diğer markalardan erken davranarak Axon 20 5G modelini tanıttı. Fakat ZTE için işler beklenildiği gibi gitmedi.

ZTE Axon 20 5G

TheVerge editörlerinin incelediği yeni ZTE modeli, ekran altı kamerası ile hayal kırıklığına uğrattı. ZTE Axon 20 5G modelinin ön kamerası ilk olarak Google Pixel 5 ile karşılaştırıldı. Pixel 5 modeli, gündüz ve gece fotoğraflarında da ZTE modelinden çok daha iyi performans sergiledi. ZTE modelinde ise bulanık fotoğraflar ve canlı olmayan renkler ortaya çıktı. İki modelin çektiği fotoğraflar karşılaştırıldığında, Axon 20 5G modelinin, Pixel 5′ e göre çok kötü performans gösterdiği bildiriliyor.

Ekran Altı Kamera İçin Daha Zaman Var

Her ne kadar ekran altı kameranın tasarım olarak mükemmel gözüktüğü düşünülse de, performansı beklenildiği gibi olmadıktan sonra , telefon, tasarımının mükemmelliğini unutturuyor. Özellikle beyaz arka planlı sayfalar açıldığında, ekran altı kamera modülünün açıkça gözüktüğü görülüyor. Devrim yaratacak bu teknolojinin kusursuz kullanımı için biraz daha çalışılması gerektiği düşünülüyor.

İlgili Haberler

>> ZTE Blade V2021 5G tanıtıldı! Türkiye’ye gelirse çok satar!

>> Fiyat performans adayı ZTE Blade 20 5G duyuruldu!


CEVAP VER