Elon Musk Cybertruck Aracıyla Uzun Süre Sonra Görüntülendi: Yepyeni Detaylar Ortaya Çıktı

Elon Musk Cybertruck
Google News Abone Ol

Elon Musk Cybertruck tanıtımından sonra uzun bir süre ortalıkta görünmedi. Bu araç ile ilgili bilgiler son derece sınırlı seviyede kaldı. Şimdi ise aniden bu araç yeniden ortaya çıktı. Hadi gelin detaylara birlikte göz atalım.

Elektrikli araç modelleri her geçen gün dünya genelinde yaygınlık kazanıyor. Tesla firması bunda son derece büyük bir etkiye sahip. Dizel araçlar üreten markalara karşı yarışan Tesla yarışı önde götürmeye niyetli görünüyor. Ancak firmanın bugüne kadar daha çok otomobil alanında yeni araçlar üretmesi eleştiriliyordu.

Elon Musk gelen eleştiriler üzerine yeni araçlarda elektrikli çözümler üretti. Mesela Tesla Semi bunun en önemli örneklerinden bir tanesi oldu. Elektrikli tır modeli olarak üretilen bu araç büyük bir ilgi topladı. Ancak asıl bomba Cybertruck ismindeki model ile geldi. Bu araç adeta Mars gezegeninden gelmiş gibi görünüyor.

Elon Musk Cybertruck seri üretimi için tarih verdi

İsmini sürekli olarak duyduğumuz ABD’li girişimci Elon Musk yeni Tesla araçları hakkında düzenli olarak duyurular yapıyor. Mesela yeni çıkacak olan bu araç 2021 yılının sonunda seri üretime başlayacak. Fakat konuyla alakalı bazı soru işaretleri yer alıyor. Mesela bazıları onun 2021 yılı sonuna yetişemeyeceğini iddia ediyor.

Elon Musk Cybertruck

Musk tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa bu araç 2022 yılından seri üretime başlayacak. Hatta ABD’nin Teksas eyaletinde yeni bir fabrika kuruldu bile. Bu fabrika çok hızlı bir şekilde Cybertruck üretimine başlıyor. Böylece 2021 yılının sonundaki hedef tutturulacak. İşin aslına bakacak olursak pek uzak bir tarih vermeyebiliriz. Yani 2022 yılına girmeden bu araçlar seri üretime girebilir.

Cybertruck uzun aradan sonra ilk defa görüntülendi

İlk kez yapılan lansmandan sonra bir daha hiç görülmeyen Cybertruck neredeyse 6 aydır kayıp. Prototip araç bazen Los Angeles içerisinde görüntülenmişti. Fakat onun lansman aracı olduğu söylendi. Musk ABD’nin Teksas eyaletinde kurulacak olan fabrikaya bu araçla gitti. Böylece önemli bir mesaj verdi.

Peki siz Cybertruck hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> SpaceX Starlink Projesi Dünyanın Her Yerinden Kullanıma Hazır Hale Geldi

>> Neuralink Bir Maymuna Sadece Düşünerek Pong Oynatmayı Başardı


CEVAP VER