Elon Musk Otonom Sürüş İçin Tarih Verdi: Araçlara Ek Özellikler Geliyor!

Tesla yapay zeka sistemini

Dünyanın en ünlü girişimcileri arasında yer alan Elon Musk, otonom sürüş ile ilgili çok net konuştu. Uzun bir süredir beklenen bu teknolojinin henüz tam haline ulaşmadığını söyleyebiliriz. Araştırma ve geliştirme çalışmaları devam ederken, firma araçlara yeni özellikler sunuyor. Böylece birdenbire otonom sisteme geçmek yerine yavaş yavaş ve kademeli bir geçiş öngörülüyor.

Tesla şirketinin kullanacağı yeni otonom sistemlere geçmeden önce yapay zeka ve makine öğrenimi alanına iyice vurgu yapmak gerekiyor. Çin’in Şangay kentinde düzenlenen Dünya Yapay Zeka Konferansı’nın açılışı büyük bir coşkuyla yapıldı. Burada hem araçlarda hem de çeşitli donanım ve cihazlarda yapay zekanın nasıl kullanılabileceği üzerine çok fazla tartışıldı. Böylece yapay zekanın yeni dünyada nasıl bir yer edineceği tahmin edilmeye çalışıldı.

Elon Musk otonom sürüş sistemlerine vurgu yaptı

Dünya Yapay Zeka Konferansı elbette Elon Musk olmadan tamamen eksik kalırdı. Bunun farkında olan konferans yetkilileri onu davet etti. Salgın süreci nedeniyle fiziki bir şekilde konferansa katılamayan Musk, online olarak toplantıda konuşma yaptı. Amerika sınırları dışında kurulan ilk Gigafactory hakkında detaylı bilgi verdi.

elon musk otonom sürüş

Ünlü girişimci tarafından yapılan açıklamada şirketin 5’inci seviye otonom sürüş teknolojisine sahip araçları kısa bir süre içerisinde üretebileceğinin altını çizdi. Böylece tam otomatik sürüş sistemleri kullanmanın kolaylaşacağını söyledi. Elon Musk otonom sürüş sistemleri ile ilgili 2020 yılının sonu işaret etti. Yani Kasım ve Aralık ayında şirketin tam olarak bu sisteme geçiş yapabileceği özellikle vurgulandı.

Dünya Yapay Zeka Konferansı 9 temmuz ile 11 temmuz tarihleri arasında Şangay’da yapılmaya devam edilecek. Bu konferansa dünyanın çeşitli ülkelerinden yapay zeka uzmanlarının katılması bekleniyor. Elon Musk otonom sürüş sistemleri için bu konferansta diğer uzmanlarla birlikte çalışabileceğini ifade etti. Ona göre şu anda devasa bir veriyi ellerinde tutuyorlar. Sizce tam olarak bu sisteme geçmek uzun bir zaman alacak mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Mercedes ve Nvidia Ortaklığı Tesla’yı Bitirebilir: Büyük Kapışma Şimdi Başlıyor!

>> Elon Musk En Sevdiği Oyunları Açıkladı! Bakın Listede Hangileri Var?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here