Apple, Twitter’ı Tehdit Etti mi? Elon Musk ‘tan Yeni Açıklama Geldi!

Twitter‘ın yeni patronu Elon Musk, kısa süre önce bir tweet paylaşmış ve Apple’ın kendilerini tehdit ettiğini bildirmişti. Musk’a göre Apple, Twitter’ı kendi mağazasından kaldırabilirdi. Peki gerçekten de böyle bir tehdit var mıydı? Görünüşe göre ortada bir yanlış anlaşılma söz konusu.

Elon Musk, Apple’ın Twitter’ı kendi mağazasından kaldırmakla tehdit ettiğini ifade eden bir mesaj paylaşmıştı. Bunun sebebini bilmediğini de söyleyen Musk, mecbur kalması durumunda bir akıllı telefon üretebileceğini de dile getirmişti; “Eğer Google ve Apple, kendi mağazalarından Twitter’ı kaldırırlarsa, ben de telefon üretebilirim.”

Apple, Twitter'ı Tehdit Etti mi? Elon Musk'tan Yeni Açıklama Geldi!
Elon Musk, bir tehdit olmadığını açıkladı

Elon Musk, geçtiğimiz gün Apple’ın merkezini ziyaret etti ve burada şirketin CEO’su Tim Cook’la da bir sohbet gerçekleştirdi. Sohbetin tüm detayları bilinmiyor, ama öne çıkan başlık olarak şunu söyleyebiliriz ki ortada bir tehdit yok. Musk, bir yanlış anlaşılmanın olduğunu ve Apple’ın Twitter’ı mağazasından kaldırmak gibi bir düşüncesinin hiçbir zaman olmadığını dile getirdi.

Twitter, siz istemeseniz bile artık daha fazla tweet önerecek

Çoğu sosyal medya platformu, size ara ara öneriler sunar. Bu öneriler arasında, takip etmediğiniz, ama görünce ilginizi çekebilecek sayfalar ve gruplar da vardır. Bunu zaman zaman Twitter da yapıyor. The Verge sitesindeki bilgilere bakılırsa mikro blog sitesi, bu uygulamayı daha sık periyotlarda gerçekleştirmeyi düşünüyor. Yine de, isterseniz akışta “En son tweetleri göster” seçeneğini işaretleyerek kurtulmanız da mümkün.

Elon Musk’ın Twitter’ı Güvenli mi?

Yoel Roth, platformun Güvenlikten sorumlu eski başkanı. Platform, yakın zamanda Elon Musk tarafından satın alınmış ve sonrasında işten çıkarmalar ve ilginç kararlarla gündeme gelmişti. Hatta bu süreçte, milyonlarca kullanıcının platformu terk edip farklı platformlara yöneldiği de saptanmıştı. Peki platform, her şeye rağmen hâlâ güvenli bir platform mu? Öyle ya, Elon Musk, herkesin özgürce fikirlerini paylaşabileceği bir platforma dönüştürme hedefi vardı.

Güvenlikten sorumlu eski başkan Yoel Roth, geçtiğimiz günlerde bir etkinliğe katıldı ve bu etkinlikte kendisine “platformun hâlâ güvenli olup olmadığı” da soruldu. Roth’un cevabı kısa ve anlaşılır oldu: “Güvenli olduğunu sanmıyorum.”

Satın alma ve sonraki süreç için iyimser bir tutum takınsa da, bunun zaman içinde kaybolduğunu ifade eden Roth, yine de ilerisi için umutlu. İşlerin çok daha kötüye gideceğini düşünmüyor.

İlgili Haberler

>> The Elder Scrolls VI’yı Çok Bekleyecek miyiz? Todd Howard’tan Cevap Geldi