Elon Musk, Twitter’da İşten Çıkarmalara Devam Ediyor!

Twitter Doğrulanmış Hesap

Twitter, Elon Musk yönetimine geçiş yapmasından bu yana çalkantılı günler yaşamaya devam ediyor. Son gelen bilgiler, Musk’ın mevcut işten çıkarmalara ek olarak onlarca mühendisin daha işine son verdiği yönünde. Gerekçe ise, mühendislerin hazırladığı kodların beğenilmemiş olması.

Elon Musk, Twitter’da yeniden yapılandırma süreci kapsamında hamleler gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Cnet’te yer verilen bilgilere göre ünlü milyoner, Şükran Günü tatilinden hemen önce, yaklaşık 50 mühendisin daha işine son verdi. Musk, daha önce Twitter’da çalışan mühendislere mail göndererek kod örnekleri istemiş ve bunların kontrol edileceğini ifade etmişti. Görünüşe göre onlarca mühendisin kod çalışmaları yeterli görülmedi.

Bu arada, Financial Times’ın haberine göre Twitter’ın Belçika ofisinde de işler iyi gitmiyor. Ofis lideri, görevden ayrılma kararı aldı ve bu karar neticesinde çalışanlar da şirkette devam etmeyi düşünmüyor. Bu da deyim yerindeyse şirketin “dağılması” anlamına geliyor. Buradaki ofisin yöneticileri, Avrupa Birliği Dijital Hizmetler Yasası kapsamında platformu yönetiyordu.

Elon Musk, Twitter'da İşten Çıkarmalara Devam Ediyor!

Musk, “Ya haftalık 40 saatlik çalışma dilimini ofiste geçirin ya da işten ayrılın”

Elon Musk, bir süre önce mazereti olmayan tüm çalışanlarını ofislere davet etmiş ve haftada en az 40 saatlik çalışma performansı beklediğini dile getirmişti. Platformun her gün milyonlarca dolarlık giderleri olduğunu ifade eden Musk, gelecekte daha kârlı bir platforma dönüşebilmek için özellikle reklam ve pazarlama tarafında yeni atılımların yapılması gerektiğini de dile getirmişti.

Twitter, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabının yasağını kaldırdı, ama Trump’ın dönmeye niyeti yok

Donald Trump, platformu sıklıkla kullanan ünlü isimlerden bir tanesiydi, ama sivri dilinin de sebebiyle hesabına yasaklama getirilmişti. O da Truth Social adı verilen platformun kuruluşuna yardım etmiş ve orada faaliyetlere başlamıştı. Elon Musk, yakın zamanda Trump’ın Twitter hesabının yasağının kaldırıldığını duyurdu. Trump ise, şu anda Truth Social harici bir platformda yer almayı düşünmediğini dile getirdi. Belki de ilerleyen zamanlarda yeni gelişmeler olur…

Son olarak, Twitter’daki doğrulanmış hesaplar için kullanılan rozet sistemi, bir süre önce ciddi karmaşaya yol açtığı için yeni bir düzenlemeye gidileceği duyurulmuştu. Bu düzenlemeyi muhtemelen önümüzdeki 1-2 hafta içinde görebileceğiz.

İlgili Haberler:

>> Siber Güvenlik Zafiyetlerine Karşı Verinin, Yönetilebilen Hizmetlerle Kaynağındayken Korunması