En Doğru Hava Durumu Öğrenebileceğiniz Siteler Hangileri? Sizin İçin Araştırdık!

Türkiye'de hava kirliliği

En doğru hava durumu raporlarını öğrenmek tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Günlük hayatımızın önemli bir bölümünü etkileyen hava durumu çeşitli sitelerden önceden öğrenilebiliyor. İşte sizler için derlediğimiz tam sıralı liste.

İşe veya arkadaşınızı ziyarete gitmeden önce genellikle dışarıya bakılır. Eğer hava durumu genel olarak soğuk görünüyorsa kalın kıyafetler giyilir. Kapalı bir hava varsa, şemsiye alınarak tedbirli olunmaya çalışılır. Ancak ortaya çıkan hava olaylarının (yağmur,şimşek, kar) önemli bir bölümü önceden tahmin edilmesi zor durumlardır. Bunun farkında olan kimi girişimciler, etkili web siteleri kurdular. Sizler için seçtiğimiz önemli birkaç tanesini burada sıraladık.

En doğru hava durumu: Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Türkiye’nin kurumsal hava durumu platformu olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü aynı zamanda büyük teknolojik imkanlara da sahip. Devletin vermiş olduğu imkanları kullanan bu kuruluşun web sitesi üzerinden düzenli olarak çeşitli hava durumu tahminleri almak mümkün. Böylece en azından hava ile ilgili temkinli bir şekilde dışarıya çıkabilirsiniz. https://www.mgm.gov.tr/ web sitesiüzerinden kuruluşun resmi sayfasına ulaşabilirsiniz.

Windtyt Meteoroloji Sitesi

En doğru hava durumu

En doğru hava durumu tahminlerinde bulunan meteoroloji sitelerinden bir tanesi de Windtyt dediğimiz platformdur. Bu web sitesini diğerlerinden ayrı kılan tamamen ilginç bir grafik sistemine sahip olmasıdır. Bu web sitesinde oldukça özel grafiklerle hava durumu ayrıntılı olarak aktarılır. Böylece kullanıcıların rüzgarın yönünü bile doğru bir şekilde görmesi sağlanır. En doğru hava durumu tahmin sitelerinden olan https://www.windy.com web adresine tıklayarak bu siteye ulaşabilirsiniz.

Accuweather Hava Durumu Sitesi

Hava durumunu öğrenebilirsiniz en iyi platformlarından birisi de hiç şüphesiz Accuweather web sitesidir. Diğer hava durumu web sitelerine göre daha anlaşılır bir arayüze sahiptir ve istediğiniz periyotlarda arama yapmanıza izin verir. Haftalık aylık günlük ve hatta saatlik hava durumu kontrollerini yapabilirsiniz. En doğru hava durumu platformlarından olan bu siteye https://www.accuweather.com/tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Free Meteo Hava Durumu Sitesi

Doğru hava tahminleri yapan web sitelerini içerisinde Free Meteo özel bir yere sahip. Bu web sitesinde sizlere sadece o anlık hava durumu iletilmez. Aynı zamanda periyotlarla öğrenmeniz sağlanır. Free Meteo çok önemli bir özelliğe sahip. Canlı uydu butonu ile hava durumunu uzaydan bile izleyebilirsiniz. Bu web sitesinden hava durumu bilgisi almak için https://tr.freemeteo.com adresini kullanabilirsiniz.

En doğru hava durumu Meteo Blue hava tahmin sitesi

En doğru hava durumu

Özellikle de yaptığı doğru kar tahminleri ile bilinen bu web sitesi, en çok kullanılanlar içerisinde yer alıyor. Hava durumunun grafiklerle ve şekillerle görme imkanınızın olduğu bu web sitesi oldukça ilginç bir arayüze sahip. Sade ve kullanımı kolay olduğu için kafa karışıklığı yaratmaz. Periyodik olarak hava tahmin hizmeti almak istiyorsanız, https://www.meteoblue.com/tr web adresini kullanabilirsiniz.

En doğru hava durumu The Weather Channel tahmin sitesi

Bu web sitesi diğerlerine göre çok daha farklı. Normal şartlarda hava durumu platformları sadece hava durumu haberleri verir. Ancak bu platformda daha başka birçok haber türü bulmanız mümkün. Hava durumunu ise saatlik günlük ve haftalık olarak görebilirsiniz. Bu web sitesini ziyaret etmek istiyorsanız https://weather.com bağlantısına tıklamanız yeterli olacaktır.

Weather2Umbrella tahmin sitesi

Doğru hava durumu tahmin sitelerinden olan Weather2Umbrella, Türkiye’den çok fazla kullanıcıya sahip. Her ne kadar bazen web sitesi takılsa bile, yine de işlevsel olduğunu söyleyebiliriz. Hava durumunun güneşli veya yağmurlu olup olmadığını görmenin dışında bir de rüzgar gücüne de bakabilirsiniz. https://www.weather2umbrella.com/ web adresine giriş yaparak platformdan yararlanabilirsiniz.

Freud ‘un Londra’daki Evini İnternetten Ücretsiz Gezebilirsiniz! Nasıl mı?

Gününüzün daha keyifli ve sorunsuz geçmesini istiyorsanız, hava durumu web sitelerinden yararlanmak büyük bir katkı sunacaktır. Tüm platformlar ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.