Epson Altın EcoVadis Ödülü’nü aldı!


Epson, bağımsız değerlendirme kuruluşu EcoVadis tarafından art arda üçüncü kez KSS (Kurumsal Sosyal Sorumluluk) Altın Ödülü’ne layık görüldü.

Epson’un mümkün olan en yüksek uluslararası KSS standartlarına ulaşma konusundaki taahhüdünü yansıtan üst düzey Ecovadis notu, şirketin Sürdürülebilir Tedarikte “Üstün” olduğunu kabul etmekle birlikte Çalışma, İnsan Hakları ve Çevreyi koruma eylemlerindeki başarısını da tescilliyor.

Genel sonuçlar, Sürdürülebilir Tedarik, İşgücü ve İnsan Haklarında önceki yıla göre yüzde 5 gibi ciddi bir artış gösteriyor ve Epson’u sektöründe ilk yüzde 2’lik dilime yerleştiriyor.

Epson FastFoto tarayıcısı ile 30 saniyede 30 fotoğraf tarıyor!

Epson Dünya Başkanı Minoru Usui, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Epson’da yaptığımız her şeyin merkezinde yer alıyor ve KSS’deki bu mükemmel başarı, işimiz için finansal başarımız kadar önemli ve değerli” diyor.

EcoVadis

Usui; “Epson’un hedefi, vazgeçilmez bir şirket olmaktır; bu, müşterilerimizin beklentilerini aşan mükemmel ürünlerle toplumsal ihtiyaçları karşılayarak ve en önemlisi, çevremizi koruyarak benzersiz ve uzun vadeli değer yaratmamız gerektiği anlamına gelir. Bir işletme olarak tüm faaliyetlerimizi Birleşmiş Milletler’in ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ ne (SDG) göre ayarladık ve her şeyden önce daha iyi ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmaya kararlıyız.” diyerek ekliyor.

Bağımsız, güvenilir ve işbirliğine dayalı bir platform olan EcoVadis, şirketlerin politika ve eylemleriyle çevre, çalışma, insan hakları, etik ve sürdürülebilir tedarik ile ilgili yayınlanmış raporlarını değerlendiriyor.

EcoVadis’in benzersiz KSS değerlendirme yöntemi 198’den fazla tedarik kategorisini, 155 ülkeyi ve 21 KSS göstergesini kapsıyor.

55.000’den fazla şirket, riski azaltmak, inovasyonu teşvik etmek ve ticaret ortakları arasında şeffaflık ve güven oluşturmak için EcoVadis ile birlikte çalışıyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here