Esnek, Verimli ve Ölçeklenebilir Eşsiz Bir Çözüm

Esnek, Verimli ve Ölçeklenebilir Eşsiz Bir Çözüm


ZyXEL One Network çözümü, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ağ yönetimi ve kurulumu işlemlerini maksimum üretkenlik ve kolaylıkla yapabilmelerine olanak tanıyor.

 ZyXEL tarafından pazara sunulan ZyXEL One Network, kurumların hızlı, verimli ve tam olarak birbiri ile bağlı ağ cihazlarının kolay kurulumu ve yönetimine olanak veriyor. Özellikle küçük ve orta boy işletmelerin ağ altyapılarının kurulum ve yönetimini kolaylaştıracak olan bir dizi araç ve uygulamadan oluşan ZyXEL One Network, ZyXEL’in yıllardır gelen ağ cihazları birikimi ve deneyimlerinin ortak bir çözümde buluşmasından oluşuyor.

ZyXEL One Network sayesinde küçük ve orta ölçekli kurumlarda yer alan ağ altyapısı çok daha kolay bir şekilde adreslenebiliyor, konfigüre edilebiliyor, merkezi bir noktadan kapatılıp, yeniden başlatılabiliyor. Tüm bu işlemlerin tek bir noktadan kolayca yapılabilmesi, BT yöneticilerine hem kolaylık sağlıyor hem de tüm ağ operasyonunun tek bir noktadan yönetilebilmesi sayesinde en yüksek oranda ağ verimliliği ve çalışma süresi sağlıyor.

ZyXEL-one_network_Logo_update-01

Yeni çözümün küçük ve orta ölçekli işletmelerin ağ yönetim ihtiyaçlarını tam olarak gidereceğini belirten ZyXEL Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Faruk Erünsal sözlerini şöyle sürdürdü: “ZyXEL’in geliştirmiş olduğu ve alanında tek olan çözüm, yeni nesil tekilleştirilmiş ağlarda büyük bir devrimsel dönüşüm meydana getiriyor. İş dünyasının gelişmiş ağ yönetim ihtiyaçları için tasarlanmış olan geniş kapsamlı çözümlerimizin tüm tasarım ve mühendislik aşamaları ZyXEL deneyim ve uzmanlığı ile oluşturuldu. Bunun anlamı, birbirileri ile uyumsuz olan birçok ağ aracını bir araya getiren rakip ürünlerden farklı olarak ZyXEL One Network müşteri odaklı çözümlerden oluşarak birbirleri ile tam uyumlu çalışabilir ve tamamlayıcı araçlardan oluşmakta.”

ZyXEL’in sunmuş olduğu ağ çözümlerinde kullanıcı deneyimini en önde tuttuğunu ve hızlı kurulum, yüksek güvenlik ve kolay yönetim ilkelerini benimsediğini belirten Ömer Faruk Erünsal sözlerini şöyle sürdürdü: “Hedefimiz kesintisiz çalışan bir ağ altyapısı için pahalı araçlara olan ihtiyacı ortadan kaldırmak, ağ kurulum ve yönetim işlemlerini One Network’ün sunacağı kolaylıklar ile basitleştirmek ve hızlandırmak.”

ZyXEL One Network çözümü, ZyXEL’in kablolu ve kablosuz ağ altyapıları, gateway ve firewall cihazlarını tek bir arabirim içerisinde topluyor. ZyXEL One Network seti üç ana bölümden oluşuyor. İlk bölüm olan ZyXEL ZON aracı, tekilleştirilmiş bir ağ kurulumu ve keşfi için IP kurulumu, firmware güncelleme ve bakım işlemlerini gerçekleştirerek ağ yönetim işlemlerini büyük oranda kolaylaştırıyor.

İkinci araç olan ZyXEL Smart Connect, cihazlar arası haberleşmeyi sağlayarak ZyXEL ürünlerinin ağ üzerinde kolayca bulunması, yönetim arabirimlerine ulaşılması ve fabrika ayarlarına döndürülmesini sağlıyor. İş yükünü büyük oranda azaltan bu işlemler tüm LLDP (Link Layer Discovery Protocol) kullanan üreticiler ve cihazları üzerinde çalışırken, ZyXEL’in geniş yelpazedeki PoE Switch’leri üzerinde daha güçlü bir şekilde çalışarak portlar üzerinden anında güç ayarlama ve yeniden başlatma fonksiyonları sunuyor. ZyXEL One Network araçlarının üçüncü ana bölümü, AP Controller (APC) teknolojisini üçüncü parti ürünlere entegre ederek erişilebilir, ölçeklenebilir lisans tabanlı AP yönetim yeteneklerini kazandırıyor. Bu üç bölümün entegrasyonu sayesinde One Network vizyonu esnek, verimli ve ölçeklenebilir bir şekilde kullanılarak sahip olma maliyetleri (TCO) büyük oranda azaltılmış oluyor.

ZyXEL One Network deneyimi sayesinde kullanıcı odaklı yepyeni bir ağ kurulum ve yönetim dönem başlamış oluyor. Yeni araç setleri ile birlikte ağ yönetiminde sıkça tekrarlanan işlemler büyük oranda azaltılıyor, uzun işlemler gerektiren sorun giderme süreçleri geçmişte kalıyor. Bu yeni ağ vizyonu sayesinde ZyXEL çok daha fazla Smart Connect özellikleri eklediği ve bulut bilişim, BYOD gibi yeni nesil teknolojilerin ihtiyaç duyduğu ağ deneyimine olan dönüşümü hızlandırıyor.

İstenmeyen E-postalar Çoğaldı

CEVAP VER