Facebook Avatarı Nasıl Yapılır? Kendinizi İfade Etmenin Yeni Yolu

Facebook Avatarı Nasıl Yapılır? Kendinizi İfade Etmenin Yeni Yolu

Google News Abone Ol

Messenger üzerinden arkadaşlarınızla konuşmalarınızı çok daha keyifli bir hale getirebileceğiniz Facebook avatarı nasıl yapılır? Son zamanlarda mesajlaşma hizmetlerinin değişmesi ile birlikte, bu tür hizmetlere daha çok başvuruldu. Ancak kullanıcıların önemli bir bölümü henüz bu avatarları nasıl yapacaklarını bilmiyor. Sizler için kapsamlı bir çalışma yaparak bunu nasıl oluşturabileceğinizi anlatıyoruz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hızlıca konuya girelim.

Öncelikli olarak avatar oluşturmanın size ne tür katkılar sunacağına bakmak gerekiyor. Günlük hayat içerisinde mesajlaşırken genellikle, duygularımızı net olarak karşı tarafa ifade etmekte zorlanırız. Bu durum beraberinde iletişimsizlik gibi problemleri bile getirebilir. Ancak çeşitli emojiler kullanmak iletişimi daha fazla kuvvetlendirebiliyor. Facebook platformuna göre, emojiler yeterli değil ve daha ileri gitmek gerekiyor. İşte tam bu noktada firma yeni hizmetini kullanıma sunmuştu.

Facebook avatarı nasıl yapılır

Facebook Avatarı nasıl yapılır? Avatarlar bölümüne gidin

Bu sosyal medya platformunun mobil uygulaması üzerinden menü kısmına tıklayın. Burada karşınıza avatarlar isminde bir bölüm çıkacak ve sizden oraya tıklamanız beklenecek. Eğer o bölümü göremezseniz, daha fazla göster kısmına tıklayabilirsiniz.

Hemen ardından kendi avatarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Platform sizlerden ek bir fotoğraf talep etmez. Bu nedenle galerinizin güvenli olacağını söyleyebiliriz. Ancak bu hizmet verilirken, sizlerden bazı izinler istenecek. Bunlara daha az onay verirseniz avatarınız size çok benzemeyecektir. Facebook avatarı yaparken istediğiniz kıyafet ve nesneleri kullanabilirsiniz. Ayrıca vücut tipi ve kıyafetleri kullanmak da serbest. Burada neredeyse her şey sizin kontrolünüze bırakılıyor.

Avatarınızı çıkartma haline getirin ve gönderin

Facebook platformu tarafından sunulan bu hizmet için öncelikli olarak belirli bir kalıp oluşturmanız gerekiyor. Hemen ardından bu kalıbı çeşitli nesneler ile birleştirip kullanabilirsiniz. Ancak mutlaka bunları birer etiket haline getirmeniz gerekiyor. Aksi taktirde başkalarına göndermek için kullanamazsınız.

Facebook avatarı nasıl yapılır

Facebook Messenger üzerinden yaptığınız avatarları başkalarına göndermek istiyorsanız, mesajlaşma esnasında emoji olan kısma dokunun. Hemen ardından karşınıza çıkacak bölümlerden etiketleri seçin. Kendi avatarınızın birçok farklı şeklini göreceksiniz. Bunu Facebook avatarı olarak karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Avatarları yorumlarda kullanabilirsiniz

Son olarak bu avatarları kullanabileceğiniz en önemli yerlerden birisinin de yorumlar olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir fotoğrafa veya duruma yorum yaparken çubuğun sağ tarafındaki etiketler kısmından kendi avatarınızı seçebilirsiniz. Böylece yorumlarda bunu kullanmanız daha da kolay hale gelir.

WhatsApp Yeni özellik sizi çok şaşırtacak! Yakında ekleniyor!

Facebook platformu ile bu tür eğlenceli aktiviteler yapmak son derece kolay. Peki sizin avatar oluşturma ile ilgili bir hikayeniz var mı veya oluşturmayı düşünüyor musunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER