Facebook Çalışanları Mark Zuckerberg’e Tepkili! İstifalar Gelebilir

Facebook Çalışanları Mark Zuckerberg’e Tepkili! İstifalar Gelebilir

Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük ekiplerinden bir tanesini oluşturan Facebook çalışanları, Mark Zuckerberg konusunda kafaları karıştırıyor. Geçtiğimiz günlerde patlak veren ABD olaylarında Mark Zuckerberg Donald Trump ile ilgili sessiz kalmıştı. Onun özellikle de yağma başlarsa ateş açılır sözleri Facebook üzerinden paylaşılmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya platformları ile son zamanlarda büyük sorunlar yaşıyor. Kısa bir süre önce Twitter şirketi ile araları bozulan Trump, nereye saldıracağı bilinmeyen bir saatli bombaya döndü. Twitter ile yaptığı tartışma sonrasında ona Facebook tarafından destek verilmişti. Şimdi ise Mark Zuckerberg sessiz kalarak neredeyse ona destek verdiğini gösterdi.

Facebook çalışanları Mark Zuckerberg konusunda kafa karışıklığı yaşıyor

Facebook platformuna ve Zuckerberg’e karşı yapılan yoğun eleştirilerin başlangıcı şirketin kendi ürün yönetim müdürü Jason Toff tarafından yapıldı. Twitter hesabından Trump’ın son sözleri ile ilgili Facebook’un harekete geçmemesini eleştirdi. Yaptığı paylaşımda, konudan rahatsız olduğunu ve çoğu iş arkadaşının benzer şekilde düşündüğünü ifade etti.

Facebook çalışanları Mark Zuckerberg

Sosyal medya devinde yazılım mühendisi olan Lauren Tan, “Facebook’un Trump’ın şiddeti teşvik edici paylaşımını kaldırmak konusundaki etkisizliği, burada çalışmaktan utanmama neden oluyor. Buna kesinlikle katılmıyorum. İşimin teknik parçalarından ve akıllı/nazik insanlarla çalışmaktan keyif alıyorum ancak bu doğru değil. Sessizlik suçtur.” diyerek Facebook çalışanları ile dayanışma gösterdi. Şirket çalışanlarının bu platforma gösterdikleri tepki sadece bunlarla sınırlı değildi. Ayrıca başka firmalardan da Facebook’a yoğun eleştiriler var.

Honor Play 4 Pro uygun fiyatı ile geldi! Özellikler şahane!

Facebook Ürün Araştırma ve Geliştirme ekibinden Jason Stirman, “Ne yapacağımı bilmiyorum ama hiçbir şey yapmamanın kabul edilemez olduğunu biliyorum. Ben, Trump’ın son günlerde açıkça şiddete teşvik eden paylaşımları hakkında Mark’ın hiçbir şey yapmama kararına tamamıyla katılmayan bir Facebook çalışanıyım. Facebook içinde yalnız değilim. Irkçılık konusunda tarafsız bir konum yoktur.” ifadeleri ile Facebook çalışanları için konuyu net bir şekilde açıkladı. Dünya genelinde protestolar iyice yayılırken, Facebook şirketinin sessiz kalmaya devam etmesi daha sert tepkilere neden olabilir. Sizce Facebook bu konuya müdahale etmeli mi, yoksa köşeye çekilip sessizce beklemeli mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


CEVAP VER