Facebook coronavirus için ücretsiz reklam yayınlayacak

Facebook coronavirus
Google News Abone Ol

Facebook coronavirus için Dünya Sağlık Örgütü’nün reklamlarını ücretsiz olarak platformu üzerinde yayınlayacağını açıkladı.

Facebook başkanı Mark Zuckerberg’in yeni yayınladığı bir durum güncellemesinde; Facebook’ta COVID-19 durumu hakkında doğru bilgileri almanızın kolaylaşacağı ifadelerine yer verildi. Facebook’ta “coronavirus” araması yaptığınızda, arama sonuçlarının üstünde Dünya Sağlık Örgütü’ne veya yerel bir sağlık kuruluşunun web sitesine yönlendiren bir açılır pencere veya kart göreceksiniz.

Facebook coronavirus için WHO’nun reklamlarını ücretsiz yayınlayacak

Bildiğiniz gibi bu aramalarda en üst sırada yer almak için Facebook’a reklam vermeniz gerekiyor. Facebook, başta WHO yani  Dünya Sağlık Örgütü ve benzeri kuruluşlardan reklam için para almayacağını açıkladı.

Twitter güvenli internet için çalışmalara başladı!

Facebook ayrıca korona virüsü hakkında yanlış bilgilerinin ve haberlerin yayılmasını önlemek için adımlar da atacak. Facebook, dezenformasyon kampanyalarının platformuna yayılmasına izin verdiği için uzun zamandır eleştiriliyordu. Ancak COVID-19 ile ilgili konuları kontrol altında tutmak insan sağlığını tehdit ettiği için sosyal medya devi bu konuda daha titiz davranacak.

Tesla Model 3 için performans paketi duyuruldu!

Zuckerberg, araştırmacıların, virüsün nasıl yayıldığına dair daha derin araştırma yapmak için verilerini WHO ile paylaştıklarını da belirtiyor. Bu verilerin anonim ve yasal olarak toplanan veriler olduğunu belirtelim.

Facebook coronavirus

Facebook’un böylesine önemli bir konuda nasıl bir destek sağlayacağı merak ediliyor. Mark Zuckerberg ve ekibinin aldığı bu kararlar oldukça faydalı olacak gibi görünüyor.


CEVAP VER