Facebook fotoğraf yedekleme özelliği Türkiye’de kullanıma sunuldu!

Facebook fotoğraf yedekleme özelliği Türkiye’de kullanıma sunuldu!

Google News Abone Ol

Bir süredir test aşamasında olan Facebook fotoğraf yedekleme özelliği bugün Türkiye’de de kullanıma sunuldu. İşte özelliğin detayları.

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz aylarda Facebook fotoğraf yedekleme özelliğinin testlerine başladığını açıklamıştı. Facebook hesabınızdaki tüm fotoğrafları tek tıklama ile Google Fotoğraflar’a aktarma özelliği sunan bu özellik belli başlı ülkelerde ve belli başlı kullanıcılara sunulmuştu. Yaklaşık 1-1.5 aydır testleri devam eden bu özellik şimdi Türkiye’deki Facebook kullanıcılarına da sunuldu. Bu özellik sayesinde Facebook’taki yılların birikimi fotoğraflarınızı tek tıklama ile Google Fotoğraflar’a aktarabileceksiniz.

Facebook Fotoğraf Yedekleme nasıl yapılır?

1.Adım: Facebook masaüstü ve mobil uygulamasında Ayarlar ve Gizlilik – Ayarlar – Facebook Bilgilerin – Fotoğraflarının veya Videolarının Bir Kopyasını Aktar yolunu izleyin.

2. Adım: Facebook şifrenizi girin.

3. Adım: Yönlendirme Hedefi Seç altından Google Fotoğraflar’ı seçin.

4. Adım: Fotoğraflar ve Videolar seçimini yaptıktan sonra İleri’ye dokunun.

5. Adım: Google hesabınızın şifrenizi girin ve yedeklemeyi başlatın.

Facebook fotoğraf yedekleme

Facebook’un böyle bir özelliği sunması özellikle Facebook hesabını kapatmak isteyenlerin çok işine yarayacak. Son yıllarda gizlilik konusunda pek iyi bir imaj sergilemeyen Facebook’tan bir çok kişi ayrılmış ya da fotoğraflarını silmek zorunda kalmıştı. Bu özellik sayesinde Facebook’taki yılların birikimi fotoğrafları silmek veya tek tek indirmek yerine toplu indirmek kullanıcıların işini kolaylaştıracaktır.

Uzun bir süredir Google Chrome tarayıcısına özel olarak koyu tema ve yeni tasarımı test eden Facebook, bu fotoğraf yedekleme özelliğini de sadece Google ile yapması dikkatlerden kaçmadı. Facebook ile Google arasında artık sıkı bir ilişkinin olduğu açıkça ortaya çıkmış oldu.

Facebook’un önümüzdeki günlerde sunacağı bir takım yeni özellikler de olacak. Bu özellikler arasında tam 1 yıldır beklenen karanlık tema yer alıyor. Facebook’un iOS ve Android‘deki uygulamaları alacakları güncelleme ile karanlık temaya kavuşacak. Ancak bu karanlık tema OLED ekranlar için saf siyah değil koyu renkte olacak.

>> Elon Musk Twitter Hesabını Neden Sessize Aldı?

Bir diğer yenilik ise yeni tasarımın Chrome dışındaki Safari, Firefox ve Opera tarayıcılarına da sunulması olacak. Muhtemelen Haziran ayı sonuna doğru bu iki özellik de kullanıcıların beğenisine sunulur.


CEVAP VER