Facebook ve Instagram nüfus sayımı için düğmeye bastı!

Facebook ve Instagram nüfus sayımı için düğmeye bastı!

nüfus sayımı

Facebook ve Facebook’un bünyesindeki Instagram, 2020’deki nüfus sayımı için yanlış bilgi yaymayı engellemek için düğmeye bastı.

ABD seçimlerine dolaylı yoldan müdahale eden ve Trump’ı başkan seçtiren Facebook, 2020’deki ABD nüfus sayımı için önlemlerini almaya başladı.

Facebook ve Facebook’un bünyesinde yer alan Instagram, 2020 nüfus sayımıyla ilgili yanlış bilgi vermeyi yasakladı. İnsanların nüfus sayımına ne zaman, nerede ve nasıl katılmaları gerektiği, kimin yapabileceği ya da insanların katılması gereken bilgi ve materyaller hakkında yanlış bilgi içeren yayınlara veya reklamlara izin verilmeyecek.

Bu önlemlere ek olarak, Facebook nüfus sayımına katılmamaya yönlendiren içerik ve reklamları da platformlarında engelleyecek. Facebook, nüfus sayımının Alaska’da yapılmasının ardından önümüzdeki ay bu politikayı uygulamaya başlayacak.

MediaMarkt Microsoft Lenovo ve Intel ortak hedefte buluştu

Politikaya aykırı olmayan, ancak yanlış bilgiler içerebilen yayınlar ve reklamlar, üçüncü taraf denetleyiciler tarafından da değerlendirilecek. İçeriğin yanlış detaylar içerdiğini tespit ettikleri takdirde, bu içerik direkt olarak platformdan kaldırılacak.

nüfus sayımı

Facebook, nüfus sayımının nasıl tamamlanacağına dair doğru bilgileri paylaşmayı da planladığını ve katılımı teşvik etmek için Sayım Bürosu ile birlikte çalıştığını belirtiyor.

Epilepsi hastaları için Twitter çok tehlikeli!

Facebook’un nüfus sayımındaki bu tutumu oldukça sevindirici. Yaklaşan ABD Seçimleri öncesinde sosyal medya devinin yanlış bilgi içeren içerikleri kaldırması, daha şeffaf bir seçimin yapılacağının sinyallerini veriyor. Peki, siz Facebook’un bu hamleleri hakkında ne düşünüyorsunuz?


CEVAP VER