Filmlerdeki kötü karakterler iPhone kullanamaz!

iPhone

Hollywood filmlerindeki kötü karakterlerin neden iPhone kullanmadıkları bugün ortaya çıktı. Meğer Apple buna izin vermiyormuş.

Ürün yerleştirme ve viral reklamlar son yılların en popüler pazarlama taktikleri arasında yer alıyor. Hollywood filmleri bu iş için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Milyonların izlediği bu Hollywood filmlerinin ürün yerleştirme konusunda milyar dolarlar kazandığı aşikar.

Kötü karakterlerin iPhone kullanması Apple tarafından yasaklanmış!

Birçoğunuz Hollywood filmlerinde Apple‘ın iPhone veya MacBook modellerini görmüşsünüzdür. Ancak bu gördüğünüz Apple imzalı ürünler hep iyi karakterler tarafından kullanılır. Kötü karakterler ise Apple’a ait olmayan telefon, tablet veya bilgisayar kullanır. Peki bunun nedenini hiç merak ettiniz mi?

Huawei ve Turkcell Huawei Mobil Servis destekli telefon için güçlerini birleştirdi

Knives Out ve Star Wars: Son Jedi direktörü Rian Johnson’a göre; Apple, ürün yerleştirme sözleşmelerinde cihazlarının herhangi bir kötü karakter tarafından kullanılamayacağına dair kesin bir şart koşuyor.

iPhone

Rian Johnson; “Apple, iPhone’ları filmlerde kullanmanıza izin vermiyor. Çünkü Apple’a göre kötü adamlar iPhone kullanmaz” ifadelerini kullandı.

Apple Wi-Fi çipi yüzünden tazminat ödeyecek

Apple’ın marka değerini zedelememek için böyle bir hamleyi yapması oldukça mantıklı görünüyor. Kötü adamların Apple ürünü kullanmaması bilinç altı ile de ilgili olabilir. Tabii bunun uzunca araştırılması gerekiyor.

Bakalım Rian Johnson’ın bu açıklamalarına karşılık Apple cephesinden karşı bir açıklama gelecek mi? Yoksa Cupertinolu teknoloji devi bu iddiaları doğrulayacak mı?