“Fonksiyonel, Etik ve Dünya Standartlarında Üretim Yapıyoruz” Kenan Tekindağ

“Fonksiyonel, Etik ve Dünya Standartlarında Üretim Yapıyoruz” Kenan Tekindağ

Google News Abone Ol

Sağlık sektöründe teknolojinin kullanımı her geçen gün artıyor. Biz de bu alanda faaliyet gösteren Aort firmasının Genel Müdürü Dr. Kenan Tekindağ’dan bilgiler aldık. Bakın Tekindağ bizlere Aort’u nasıl anlattı.

 

Bize Aort’un kuruluş hikayesinden bahsedebilir misiniz?

Aort LTD.ŞTİ. , 1999 yılında Dr. Kenan Tekindağ tarafından sağlık sektörüne paramedikal konularda yazılım tasarımı yapmak amacıyla kurulmuştur. Aort Sağlık Ocağı Otomasyon Programı ile hizmetine başlamış olup 15 yılı aşkın tecrübesi ile ve sektörün önde gelen otoritelerin istekleri ve önerileri doğrultusun da ürün yelpazesini genişleterek sadece yazılım konusunda değil, Tıbbi Cihaz Üretimi konusunda da sektörün önde gelen ve güvenilir markası haline gelmiştir.

Şu an binbeşyüzü aşkın MedGate ürünümüz satış sonrası destek hizmetimiz ile birlikte kendini ispat etmiş seçkin hastane ve endoskopi merkezlerinde güvenle kullanılmaktadır. Yine ürünlerimiz arasında yer alan EndoCleaner endoskopi yıkama ve dezenfeksiyon sistemleri endoskopi saklama dolabı, dijital kaçak test cihazı şirketimiz tarafından üretilmekte ve servis hizmeti verilmektedir.DSC_6262

Sunduğunuz çözüm ve hizmetler neler?

Endoskopi Departmanlarında kullanılan aşağıdaki sistemlerin ARGE si ve üretimi Aort Ltd. Şti. ‘de yapılmaktadır. Bu sistemler;  Endoskopları ve personel bilgilerini RFID sistem ile tanıyıp bu bilgileri özel yazılımı sayesinde hastane otomasyon sistemine gönderebilmektedir.

–          MedGate Görüntü Aktarım ve Arşivleme Sistemi

Endoskopi işlemi sırasında ekranda aktarılan görüntüleri özel bir yazılım sayesinde bilgisayara aktararak A4 formatında resimlerin ve raporun basılmasını sağlayan bir sistemdir. Aynı zamanda bu sistem hem resimleri hem videoları hastanın bilgileri ile birlikte arşivlemektedir.

–          EndoLeakage Dijital Kaçak Test Cihazı

Endoskopi Cihazında kaçak olup olmadığını test eden ve özel yazılımı ile bu bilginin MedGate Sisteminde arşivlenmesini sağlayan sistemdir.

–          EndoCleaner Endoskopi Yıkama ve Dezenfeksiyon Cihazı

Şirketimiz bünyesinde ARGE’si ve üretimi yapılan EndoCleaner tüm Endoskop cihazlarının dezenfeksiyon işlemini Dünya Standartları na uygun dezenfekte ederek bir sonraki işleme hazır hale getirmektedir.

–          MedGate Scope Storage System Endoskopi Saklama Sistemi

Endoskopi laboratuvarları için tasarlanmış olup endoskopların depolanmasında hijyen kadar estetiği de ön planda tutan bir sistemdir. Bu sistemde organize bir şekilde saklama, taşıma ve verimlilik en iyi şekilde değerlendirilerek yüksek kapasite, hızlı ve kolay erişimi sağlayan depolama çözümü sunulmuştur. Kabin içerisindeki ısıyı 20-35 C derecede sabitlenebilmekte ve nem oranını dijital olarak ayarlanabilmektedir.

Sağlık sektöründe rekabet fazlasıyla çetin bu kıyasıya rekabette rakiplerinize göre nasıl farklılaşıyorsunuz?

15 yılı aşkın tecrübemiz ve sektörün önde gelen otoritelerinin istekleri ve önerileri doğrultusunda hiç durmaksızın ARGE yapmakta ve bu ARGE’lerimizi üretimimize yansıtarak fonksiyonel, etik ve dünya standartlarında cihaz üretmekteyiz.

Cihazlarımızın satışında ve servisinde her zaman müşteri memnuniyetini artırarak rakiplerimizle aramızda büyük fark yaratıyoruz.


CEVAP VER