Fujitsu Depolama Ürün Grubu Başkanı Bernhard Brandwitte Röportaj

Fujitsu Depolama Ürün Grubu Başkanı Bernhard Brandwitte Röportaj

PAYLAŞ

Depolamanın Önemi Günden Güne Artıyor

 “İnsan Odaklı İnovasyon” temasıyla gerçekleştirilen Fujitsu Forum 2015 kapsamında görüştüğümüz Fujitsu Depolama Ürün Grubu Başkanı Bernhard Brandwitte’den firmanın depolama stratejileri konusunda önemli bilgiler aldık.

Fujitsu olarak depolama konusundaki stratejileriz neler?

Şu andaki hedefimiz depolama konusunda dünyada 5. Sıraya gelmek istiyoruz ve konuda çalışmalarımızı hızlandırmış durumdayız. Bu size biraz farklı gelebilir, çünkü birçok marka ilk sıraları hedefler. Fakat biz Asya ve Avrupa marketlerine yoğunlaşmış durumdayız ve bu konudaki hedeflerimiz diğer markalara göre biraz farklı.

Depolama portfolyomuza baktığımızda 4 farklı sütunun olduğunu görüyoruz. Bunlardan ilki Veri Koruma cihazları. Bu grup içerisinde Fujitsu Storage ETERNUS CS ürünlerimiz yer almakta. Bu ürünlerimizle birlikte müşterilerimize performans açısından en yüksek sonuçları sunduğumuz gibi aynı zamanda eşsiz özellikler de sunuyoruz. Bu konuda müşterilerimizin işletim sistemleri ne olursa olsun sistemlerimiz çok büyük bir süpürge gibi çalışarak veriyi içine alıyor ve ardından Bulut veya depolama alanındaki tercihlerine göre işleyerek istenildiği yere gönderiyor.Bernhard_Brandwitte

İkinci bölümde ise DX ürün ailemiz bulunmakta. Bu ürün ailemiz ile depolama komsundaki ihtiyaçlara çözüm sunuyoruz. Ailemiz içerisindeki ürünlerimizi giriş, orta ve üst seviye olarak sınıflandırılmakta ve işletmelerin ihtiyacına göre kolay yapılandırılabilir ürünler. Bu aile içerisinde tüm ürünlerimiz aynı komponentlerden oluşmakta, aralarında sadece kapasite ve performans açısından farklılar var. Bu konuda en büyük avantajımız ise ürünlerin tek bir platform üzerinde çalışabiliyor olması. Ürünlerimizin arkasında güçlü bir Japon mühendislik ekibi var ve ihtiyaçlara sunduğumuz farklı çözümler ile yolumuza devam ediyoruz. Ayrıca depolama ürün grubundaki cihazlarımızın rakiplerimize göre yüksek derecede maliyet avantajı sunduğunu da söylemeliyim. Önümüzdeki günlerde de bu konuda agresif olarak yolumuza devam edeceğiz.

Ürün grubumuzdaki üçüncü ana dal ise yazılım. Depolama konusunda yazlımın önemini biliyoruz ve bu konuda da ürünler sunarak müşterilerimizin iş yüklerini hafifletmeye çalışıyoruz. ETERNUS SF ürünlerimizle birlikte verimliliği arttırarak müşterilerimize sorunsuz ve istenilen işi hızlıca yapan bir sistem sunuyoruz.

Depolama portfolyomuz içerisindeki diğer ürünleri de ana bir dal altında topluyoruz. Ben bu gruba geleneksel depolama diyorum. Bu grup içerisinde bildiğimiz tape ve sabit diskli ürünler yer alıyor. Bu ürün grubunda da rakiplerimize göre iddialı olduğumuz belirtmeliyim. Fujitsu olarak bulunduğumuz her alanda elimizden gelen en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Halan dünya çapında 100’ün üzerinde veri merkezimiz bulunmakta ve bunları Bulut Bilişim hizmetleri için kullanıyoruz. Yeni tanıtmış olduğumuz MetaArc platformumuzla birlikte yeni ihtiyaçlara çözüm sunmak için veri merkezi sayımızı arttıracağız bu konuda Avrupa’da da çalışmalarımız sürmekte ve yakın gelecekte yaşanacak yenilikleri anons edeceğiz.

Tabii ki tüm ürün gruplarımızın yanı sıra iş ortaklarımız konusunda da sıkı ilişkilere sahibiz. Bildiğiniz birçok marka ile yakından çalışmakta ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre çözümler üretmekteyiz. Bunun yanı sıra servis konusunda da hassasız ve müşterilerimizin yaşadığı sorunların çözümü için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz.


CEVAP VER