Galaxy S22 Serisi Hızlı Kablosuz Şarj Özelliğiyle De Dikkat Çekecek

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Samsung’un 2022’deki amiral gemisi serisi olması beklenen Galaxy S22 için yeni sızıntı bilgiler arka arkaya geliyor. Bu haberimizde de kablosuz hızlı şarj teknolojisiyle ilgili detaylardan söz edeceğiz.

Federal Communications Commission, ya da kısaltılmış haliyle FCC’de yer verilen bilgiler, Galaxy S22 serisinde kullanılmak üzere firmanın 25w hızlı şarj sunabilen bir aksesuar üzerinde çalışmalar yaptığını gösteriyor.

Tabii ki bu kurumda yer alan bilgiler, Samsung adına bir açıklama anlamını taşımıyor ve kesin bir sonuç çıkarmıyor. Yine de geçmişteki örneklere bakacak olursak, bu bilgilerin doğru olma ihtimali de bulunuyor.

Samsung Galaxy S22 serisinin önümüzdeki ocak ya da şubat ayı itibarıyla resmiyet kazanması ve tüm detaylarının paylaşılması bekleniyor. Bildiğiniz gibi Samsung, genellikle amiral gemisi modelleri için “Unpacked” adını verdiği etkinlikler düzenliyor ve benzer bir hamle de S22 serisi için olacaktır.

Galaxy S22 Serisi Hızlı Kablosuz Şarj Özelliğiyle De Dikkat Çekecek

Şu an Samsung’un ürettiği mevcut modellere bakıldığında, hiçbir modelinde 25w kablosuz hızlı şarj özelliği bulunmuyor. Örneğin, Galaxy S21 amiral gemisi serisinde kablosuz olarak 15w hızlı şarj desteği sunuluyor.

Ek olarak, MySmartPrice sitesinde yer verilen ve kesin olmayan bilgiler, Galaxy S22 Ultra, yani serinin en üst seviye modelinde 45w kablolu hızlı şarj sisteminin olacağını ifade ediyor. Tabii böyle bir hızın, kullanım ömrü süresince pile bir olumsuzluk oluşturup oluşturmayacağı da merak konusu. Gerçi piyasaya baktığımızda, şu an bazı üreticiler 120w kablolu hızlı şarj desteğini sunabiliyor ve bu hızın pile herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını da ifade ediyor.

Galaxy S22 serisi, Galaxy Note serisini unutturabilir

Samsung’un Galaxy S22 serisi için konuşulan bir diğer heyecan verici detay ise, S PEN kalem desteğiyle gelme ihtimali. Öyle ya, teknik özellikler tarafında üst seviye bir seriden söz ediyoruz. Ekran boyutları da yüksek. Geriye bir tek kalem kalıyor. Bunun da cihaza entegre edileceği düşünülüyor. Hal böyle olunca, Galaxy Note serisine de zaten gerek kalmayacaktır.

> OPPO Katlanabilir Telefon Konusunda Çıtayı Yukarı Çekti! işte Karşınızda OPPO Find N