Samsung Galaxy S23 Ultra Dayanıklılık Testi Videosu Yayınlandı!

Samsung Galaxy S23 Ultra dayanıklılık testi videosu yayınlandı. Galaxy S23 Ultra, Güney Koreli firmanın an itibarıyla en gelişmiş amiral gemisi akıllı telefon modeli. Peki ama ne kadar dayanıklı? Eğer bu konuda bir merakınız varsa, bu test videosuna göz atmanızı öneriyoruz.

Samsung Galaxy S23 Ultra dayanıklılık videosu geldi. S23 Ultra, bünyesinde IP68 ve Corning Gorilla Glass Victus 2 gibi önemli koruma teknolojilerine sahip.

IP68, suya ve toza karşı dayanıklılık anlamını taşıyor. Yağmur altında kullansanız dahi telefona bir şey olmuyor. Üzerine bir meyve suyu döküldüğünde ya da telefonunuz bir su birikintisine düşse dahi büyük ihtimalle hiç zarar görmüyor.

Victus 2 ise, Corning’in geliştirdiği en güncel ekran koruma teknolojisi. Çizilmelere karşı dayanıklı ve kısa mesafeden pürüzlü yüzeylerde düşüşler olsa bile hasarların büyük ölçüde önüne geçilmesi planlanıyor.

Peki video bize neler söylüyor?

Samsung Galaxy S23 Ultra dayanıklılık videosu

Galaxy S23 Ultra dayanıklılık testi videosu, on binlerce lira değerindeki telefonun darbeler sonrasındaki halini gösteriyor…

Videoda, telefonun 3 dakika boyunca suya sokulduğunu ve zarar görmediğini görüyoruz.
Sonrasında, anahtarlarla ekranın hafif darbelere maruz bırakıldığını, ama yine de önemli bir hasar almadığını görüyoruz.

Daha sonra, sivri bir metalle farklı basınç düzeylerinde ekrana baskı uygulanıyor ve ister istemez hasarlar ortaya çıkıyor. Yine de görüyoruz ki ekranın çizilmesi pek de kolay değil. Arka yüzey de sağlam görünüyor. Kamera mercekleri ise o kadar dayanıklı değil.

Sonrasında da sıra, yüksekten düşme testlerine geliyor…

Bel hizasından düz zemine, ekran üstü gerçekleşen ilk düşmede cihazın ekranı büyük ölçüde zarar görüyor. Açıkçası bunu beklemiyorduk. Ürün, çatlak ekrana rağmen çalışmayıysa sürdürüyor.

Sonraki denemelerde de hasar miktarının giderek arttığını görüyoruz.

Samsung Galaxy S23 Ultra Dayanıklılık Testi Videosu Yayınlandı!
Samsung Galaxy S23 Ultra Dayanıklılık Testi Videosu Yayınlandı!

Görüldüğü üzere Galaxy S23 Ultra dayanıklılık testi videosu biraz korkutucu. Eğer Galaxy S23 Ultra almayı düşünüyorsanız, onu kaliteli bir kılıfla kullanmanızda yarar var. Zira ilk düşüşünde ciddi hasarlar alabilir.

Ürünün 256GB dahili depolamalı versiyonu, şu an ülkemizde 41 bin TL satış fiyatı etiketiyle ön siparişte bulunuyor. Daha fazla detay için buraya tıklayarak ürünün resmi sayfasına göz atabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Twitter’da Artık 4000 Karakterli Uzun Tweet’ler Yazılabiliyor. Nasıl Yapabilirsiniz?