Geleceğin Meslekleri Belli Oldu: En Çok İş Hangi Meslekte Var!

geleceğin meslekleri belli
Google News Abone Ol

Yapılan bazı çalışmalar sonucunda geleceğin meslekleri belli olmaya başladı. Özellikle de bazıları kullanıcılara çok ciddi iş imkanları sağlayabilir. Hadi gelin konuyla alakalı bütün detaylara birlikte bakalım.

Teknoloji dünyası son dönemlerde kıpır kıpır. Akıllı telefonlarda yeni kamera sistemleri denenirken aynı zamanda uzay roketleri güncelleniyor. Tüm bunlara ek olarak otonom sistemler bizleri hiç olmadığı kadar kontrol dışı bırakıyor. Sosyal medya platformları ise sürekli yeni fikirler ile kullanıcıları selamlıyor.

Böyle bir ortamda elbette meslekler de büyük bir değişim yaşayacaktır. Bugünün meslekleri muhtemelen ilerleyen yıllarda kendisine yer bulamayacak. Özellikle de 2030 ve sonrası için son derece önemli tahminler orta atılıyor.

Yüksek iş imkanına sahip geleceğin meslekleri belli oldu

Dünya Ekonomik Forumu tarafından yapılan bir çalışma ile birlikte, yepyeni bir dünyanın kurulduğu söylendi. Hatta bunun ismi 4. Sanayi Devrimi olarak adlandırılıyor. Böylesine keskin bir değişim yaşanırken otonom sistemler hayatımızın her alanına ulaşıyor. İşte tam da bu nedenle yaklaşık olarak 10 yıl içerisinde şu an yapılan mesleklerin önemli bir bölümü dışarıda kalacak.

geleceğin meslekleri belli
Her şeyin çok hızlı bir şekilde dijitalleştiği şu son dönemlerde en çok aranan mesleklerden birisi bilgisayar ve bilişim sistem yöneticileri olacak. Onların iş sektörünü, bilişim sistemleri ile birbirine bağlama hizmetlerine büyük bir ihtiyaç olacak. Müşteri hizmetleri temsilcisi yine benzer şekilde yüksek bir talep görecek.

Gelecekte bazı meslekler yerini koruyacak

Her ne kadar otonom sistemler birçok alana hakim olsa bile yine de kamyon şoförleri gelecekte de önemli bir kariyere sahip olacak. İnsanların direksiyon başında ağır yük taşıması büyük şirketler için ihtiyaç olmaya devam ediyor. Geleceğin meslekleri belli olurken kaybolmayacak başka bir alana daha vurgu yapmak gerekiyor.

Yapılan açıklamalarda aşçılık sektörünün yine büyük bir rağbet göreceği tahmin ediliyor. Ayrıca rüzgar türbini servis teknisyeni ve pratisyen hemşire öne çıkan meslekler arasında yer alacak. Peki sizin gelecek yıllar için favori mesleğiniz hangisi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bilişim Teknolojileri STK’lar Platformundan Basın Açıklaması

>> Yemeksepeti Komisyonları Kaldırma Kararı Aldı: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar


CEVAP VER