Gmail Yapay Zeka Kullanmaya Başlayacak: Hayatımızın Her Alanında

Aleph Alpha Avrupa yapay

Gmail yapay zeka kullanmaya başlıyor ve bu durum son olmayacak. Özellikle son dönemlerde Gmail için bunun sinyalleri verilmişti. İşte konuyla alakalı merek edilen bütün detaylar.

. .

Google, ürünlerini geliştirmek için yapay zeka teknolojilerini kullanmaya devam ediyor. Son olarak, popüler e-posta hizmeti Gmail’e makine öğrenimine dayalı yeni bir özellik ekledi. Bu destek sayesinde kullanıcılar, e-postalar ve ekler arasında daha kolay arama yapabilecek.

Gmail Yapay Zeka Destekli Arama Özelliğiyle Güçleniyor

Google tarafından “En İyi Sonuçlar” adı verilen yeni özellik, Gmail uygulamasında eski e-postalar ve ekler için yapılan aramaların doğruluğunu artırmayı hedefliyor. Google, makine öğrenimi algoritmalarını arama filtresiyle birleştirerek kullanıcılara daha kesin arama sonuçları sunacak.

Gelen açıklamaya göre, Gmail’e makine öğrenimi desteği ekleniyor. Yeni özellik, arama terimini, son e-postaları ve diğer ilgili faktörleri kullanarak daha doğru arama sonuçları sunmayı amaçlıyor. Bu sayede kullanıcılar, eski e-postalar arasında kaybolmadan istediklerini bulabilecekler.

Gmail yapay zeka

“En İyi Sonuçlar” özelliği, önümüzdeki hafta içinde Gmail kullanıcılarına sunulacak. Ancak şu aşamada sadece Android ve iOS uygulamalarında kullanılabileceği belirtiliyor. Web sürümünde henüz bu desteğin bulunmadığını belirtmek önemlidir.

Gmail Yapay Zeka En İyi Sonuçlara Odaklanacak

“En İyi Sonuçlar” adı verilen bu yenilik, Google’ın yapay zeka çalışmalarının bir parçasıdır. Daha önce de Google Arama’ya yapay zeka destekli bir özellik eklenmişti. Bu sayede sohbet botu Bard’ın sonuçları, Arama içinde gösterilmeye başlandı.

Google ayrıca, yapay zeka tarafından üretilen sonuçlar için kaynak bilgisi sunacak. Bu sayede yanlış bilgilerin yayılması engellenecek. Benzer bir özelliğin, ChatGPT destekli Bing arama motorunda da kullanıcılara sunulduğunu belirtmek gerekir.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Gmail Hesaplarını Ele Geçirmek Sanıldığı Kadar Zor Değil! Peki Nasıl Yapıyorlar?

. . . . .