Google Asistan Bellek Özelliği İle Geliyor: Her şey Kayıt Altına Girecek

Black Mirror gerçek

Google Asistan bellek özelliği, yapılan önemli bir sürpriz olarak karşımıza çıktı. Google platformu bu projeye fazlasıyla önem veriyor gibi görünüyor. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

.

Her platformun farklı özellikleri bulunuyor. Bazıları bu özelliklerle övünürken kimileri ise daha fazla geliştirmeye çalışıyor. Google yeni özellikler konusunda gerçekten de iyi bir performans sergiliyor. Dünya çapında veri kaydetmenin çok önemli olduğu şu vakitlerde Google büyük bir proje açıkladı.

Gerçekleştirilmesi planlanan bu proje ile birlikte Google Asistan çok daha işlevsel hale gelecek. Ayrıca verileri kaydettiği için sizleri hatırlama zorunluluğundan kurtaracak. Normal şartlarda herhangi bir uygulama mutlaka bir şekilde bellek özelliği kullanır. Böylece verilerinizi kayıt altında tutar. Ancak Google Asistan bunu farklı bir boyuta taşıyacak.

Google Asistan bellek özelliği kayıt sorununu ortadan kaldırıyor

Bu özellik komut kullanılarak aktif hale gelebilecek. İstediğiniz her şey komut üzerinden kayıt altına alınacak. Makaleler, kitaplar, kişiler, uçuşlar, oteller, resimler, filmler, müzikler ve kısacası aklınıza gelebilecek her şey burada yer alacak. Elbette siz istediğiniz sürece kaydedilecek.

Google Asistan bellek özelliği

Uygulamanın aynı zamanda “bugün” ve “eski anılar” olarak iki farklı bölüme ayrılacağı söyleniyor. Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Formlar ve Siteler özel bellek alanlarına ihtiyaç duyacak. Mesela herhangi bir yemek tarifini kaydederseniz daha sonradan size bu yemeği aradığınızda pişirme süresini gösterebilecek.

Google Asistan yeni özelliği şirket içerisinde deniyor

Google tarafından geliştirilen bu yeni özellik farklı kategorilerde kullanıma sunulacak. Belleğe kaydedilenlerden bazıları önemli kısmında yer alırken diğerleri ise daha sonra oku kategorilerinde bulunacak. Böylece koleksiyon haline gelen veriler kullanıcılar tarafından yönetilebilecek.

Google tarafından geliştirilen bu yeni özellik şu an için sadece şirket içerisinde deneniyor. Başarılı olması halinde bütün kullanıcılara sunulacak. Böylece yeni bir Google hizmeti daha hayata girecek. Peki siz şirket tarafından getirilmesi planlanan bu özellik ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy A72 vs Samsung Galaxy A52 5G: Tüm Özellikleri Kıyasladık

>> iOS 15 Hakkında Neler Biliyoruz? İşte Elimizdeki Bilgiler ve Çıkış Dönemi


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here