Google Maps’te (Haritalar) Bina Girişlerini Görmek Mümkün!

Google Maps (Haritalar), en çok tercih edilen harita ve navigasyon uygulamalarından bir tanesi. Android telefona sahip olan pek çok kullanıcı, öncelikle bu servisi tercih ediyor ve gerek bilinmeyen adresler, gerek trafik durumu, gerekse de ilgili mekânların daha kolay bulunabilmesi için yardım talep ediyor. Yeni gelen bilgiler, Google Maps’te görünen binaların artık giriş kısımlarının da gösterileceğini işaret ediyor. Evet, adresi bulabiliyoruz belki ama adresi bulduktan sonra da bu kez bina girişini bulmak gerekiyor. Neyse ki çözüm yakın.

Google Maps (Haritalar) uygulaması için yeni bir özellik daha test ediliyor. PhoneArena’da yer alan bilgilere göre Google, bazı Maps kullanıcılarıyla bu özelliği buluşturdu bile. Aşağıdaki görselden de anlayabileceğiniz üzere, artık binaların giriş kısımları da “beyaz zemine yeşil ok ile” gösteriliyor. “Bu neden önemli?” derseniz…

Adresi bulduktan sonra bazen binaların girişlerini fark edebilmek zaman alabiliyor. Hele de büyük bir binaya gidiyorsanız. Ama binanın girişini uygulama üzerinde görebilirseniz, hem vakit kaybetmez hem de aracın park edilmesi gibi işlemleri daha kolay yapabilirsiniz.
Android Police ekibi, Google Maps uygulamasını kullanarak New York, Las Vegas ve San Francisco ve Berlin gibi noktalarda bu yeni özelliğin test edildiğinden bahsediyor. Evet, bazı ofisler, süper marketler, kafeler ve restoranlar için “giriş” bilgisinin gösterildiğini görmüşler. Özelliğin tam kapasite olarak yakın zamanda tüm kullanıcılara da sunulması muhtemel.

Google Maps (Haritalar) uygulamasında bina girişlerini gösterilmesi test ediliyor

Google Maps'te (Haritalar) Bina Girişlerini Görmek Mümkün!

Google Maps’te ev ve ofisinizi blurlayarak gizleyebilirsiniz. Nasıl mı?

Gizlilik, çoğumuz için önemli. Buna ev ve ofisinizin sokak görüntüsü de dahil. Peki ev ve ofisinizi Google Maps’te nasıl gizli hale getirebilirsiniz?

Bunu yapabilmek için öncelikle internet bağlantılı bir bilgisayara (PC ya da MAC) ihtiyacınız var.

– Tarayıcınızı açtıktan sonra adres çubuğuna maps.google.com yazın ve enter tuşuna basın.
– Açılan sitede, arama çubuğuna evinizin ya da ofisinizin adresini yazın ve aratın.
– Karşınıza sokak görünümü ve fotoğraflar çıkacak. Sokak görünümündeyken “Report a problem” yani “Bir sorun bildir” ibaresine tıklayın. Böylelikle bulanıklaştırmak istediğiniz bölgeyi seçip uygulama yapabilirsiniz.

Tabii dahası da mümkün. Bazen Google Maps’te, sokak görünümünde gezintiye çıktığımızda, ilginç detaylarla karşılaşabiliyoruz. Örneğin zıplayan bir kedi, garip bir şekilde poz vermiş insanlar gibi. Belki de farkında olmadan sizin de fotoğrafınız vardır? Ya da arabanızın plaka detaylarının görünmesini istemiyorsunuzdur, olamaz mı? Dolayısıyla bu tip detayları da seçip blurlayabiliyorsunuz. Böylece özel hayatınız biraz daha güvence altına alınmış oluyor.

Tabii tüm bu işlemleri yaptıktan sonra kendi mail adresinizi kullanmalı ve doğrulama yapmalısınız.

Google, daha sonra size bir e-mail gönderecek ve taleplerinizi değerlendirdikten sonra sonuçları paylaşacaktır.

İlgili haberler

>> Bruce Willis’in Hastalığıyla İlgili Clickbait Haberlere Tepki