Gotham Knights 2022 yılına ertelendi


Gotham Knights, geliştirici stüdyo olan Warner Bros. Games Montreal yaptığı açıklama ile oyun önümüzdeki seneye çıkacak. Yeni nesil için gelecek oyun 2022 yılında oyun severlerle buluşacak. İşte detaylar.

Korona sürecinin başlaması ile beraber oyun severler olarak yeni oyunlara hasret kaldık. Geçtiğimiz yıllara kıyasla oyun sektöründe büyük bir durgunluk var. Ayrıca çıkan oyunlarında tam anlamıyla yeteri kadar geliştirmeden çıkması biz oyun severleri üzen başka bir durum. Yine maalesef başka bir oyunun ertelenme haberini aldık.

WB Games Montreal stüdyo tarafından geliştirilen Gotham Knights oyunu bu sene içerisinde çıkması bekleniyordu. Ancak istenilen gerçekleşmedi ve oyun önümüzdeki seneye çıkacak.

Önümüzdeki seneye ertelenen oyun için açıklama yapan WB Games Montreal stüdyo oyunun yeterince hazır olmadığını açıkladı. Oyun severleri daha iyi bir deneyim yaşatmak için biraz daha zamana ihtiyaçları olduklarını ifade etti.

WB Games Montreal stüdyo: ”Oyunculara mümkün olan en iyi deneyimi yaşatmak için oyuna daha fazla zaman tanıyoruz. Gotham Knights’a muazzam desteğiniz için harika hayranlarımıza teşekkür ederiz. Önümüzdeki aylarda oyunun daha fazlasını sergilemeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Twitter üzerinden yapılan bu açıklama ile oyunu bekleyen büyük bir üzüntü ile durum karşıladılar. Başka bir WB oyunu olan Hogwarts Legacy‘de önümüzdeki seneye ertelenmişti. İki oyununda önümüzdeki seneye ertelenmesinde korana virüsün büyük bir etkisi var. Önümüzdeki aylarda belki başka oyunlarında ertelenme haberlerini alabiliriz.

Gotham Knights oyunun konusu

Önceki oyunları oynamadıysanız merak etmeyin yazıda spoiler yok. Arkham Knights sonrasında gerçekleşecek Gotham Knights’ta 4 ana karakter var. Bu karakterler Nightwing, Red Hood, Batgirl ve Robin olacak. Oyunun açık dünya olması ve karakter arasında geçiş yapabiliyor olacağız. Ayrıca oyunun içinde Batman’nin ikonik düşmanlarını da göreceğiz.

Gotham Knights

Oyunun ile ilgili başka bir bilgide co-op modu olması. Ayrıca bu sayede iki kişi birlikte kombolar yapılabilecek. Oyunu isterseniz tek başınıza isterseniz 4 kişiye kadar co-op oynayabilirsiniz.

Gotham Knights’ın çıkacağı platformlar Microsoft Windows, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S çıkacak.

Yeni gelecek olan oyunlardan hangisini bekliyorsunuz. Ayrıca bu kadar çok oyun ertelenmesinde korona virüsün etkisi sizce kaçtır.

İlgili Haberler

>>Super Nintendo World: İçi Mario Dolu Bir Tema park