GTA 6, GTA 5 Yüzünden mi Çıkmıyor? En Erken Ne Zaman Çıkabilir?

GTA 6, milyonlarca oyuncunun en çok beklediği oyunlardan bir tanesi, ama henüz ne zaman satışa sunulacağı konusunda bir bilgi yok. Söylenti ve sızıntı bilgiler ise, kısa aralıklarla gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan sızıntı detaylar, aslında 2018 yılında gelen sızıntı bilgileri doğruluyor gibi. GTA 6, görünüşe göre 2018 yılından beri geliştiriliyor, yani tam 4 yıldır. Peki 4 yıllık süreç, GTA 6’nın yakında çıkması için yeterli mi derseniz, kesinlikle yeterli değil. Dolayısıyla biraz daha beklememiz gerekiyor.

Rockstar Games’in GTA 6 üzerine çalışmalar yaptığı biliniyor, ki bunu Rockstar’daki yetkililer de saklamıyor zaten. Asıl merak edilen konu ise, bu yeni oyunun ne zaman satışa sunulacağı.

Comicbook sitesinde yer verilen “kesin olmayan” bilgilere göre oyun, 2024 yılından önce satışta olmayacak. 2024 tarihi de “çıkabileceği en erken tarih” olarak belirtilmiş. Dolayısıyla en azından önümüzdeki 2 senelik süreçte GTA 6 oynayabilmemiz çok zor görünüyor.

Bilgilerin devamında, oyunun 2018 yılından beri geliştirilme aşamasında olduğu belirtilmiş, ki yıllar evvel gelen bilgilerde de aynı yıla vurgu yapılmıştı. Öte yandan, oyunda biri kadın, diğeri erkek olmak üzere yönetilebilir iki karakterin olabileceği ve kurgusal bir Miami’de maceradan maceraya atılabileceğimiz de söylenmişti. Bu söylenti detaylar günümüzde de tekrarlanıyor.

Haritanın çok büyük olacağı, oyuncuların Kuzey Amerika ve Güney Amerika’daki farklı şehirlere seyahat edip buralarda maceralar yaşayabileceği yönünde de söylenti detaylar var, ama bunların pek de gerçekçi olmadığı düşünülüyor. Yine de Rockstar’dan henüz bir açıklama gelmediğini hatırlatalım.

GTA 6, GTA 5 Yüzünden mi Çıkmıyor? En Erken Ne Zaman Çıkabilir?

GTA 5, hâlâ çok satılıyor. Bu sebeple de GTA 6 ‘nın yakın zamanda çıkması zor

GTA 5, çok ilginç bir oyun. “Neden?” derseniz…

Önce 2013 yılında PS3 ve X360 konsolları için, bir yıl sonra da geliştirilmiş olarak PS4 ve XONE için çıktı.

2015 yılında daha gelişmiş ve FPS bakış açılı sürümünü PC’de gördük.

Geçtiğimiz mart ayı itibarıyla da en gelişmiş sürümünün PS5 ve Xbox Series konsollara geldiğine tanıklık ettik.

Yani çıkalı 9 yıl olmuş, konsol nesilleri değişmiş, ama oyunun sürekli kendini yenileyerek her nesile ayak uydurabildiğini görüyoruz. Şimdiye kadar 165 milyondan fazla satıldığını ve hâlâ en çok satılan oyunlardan biri olduğunu göz önüne alırsak, haliyle GTA 6 da kolay kolay çıkmayacaktır.

İlgili Haberler

>> Huawei Türkiye, 2022 Geleceğin Tohumları Projesi Tamamlandı