GTA 6 Oynamak İçin Daha Ne Kadar Bekleyeceğiz?

GTA 6

Milyonlarca oyuncu, Rockstar Games’ten gelecek resmi GTA 6 çıkış tarihi duyurusunu bekliyor. Görünüşe göre GTA 6 oynamak için biraz daha bekleyeceğiz. Ama bir yandan da sıradaki oyunla ilgili resmi olarak nitelendirebileceğimiz minik bilgiler de geliyor. İşte Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick’in sıradaki oyun hakkında beklentilerini özetlediği sözleri…

Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick, geçtiğimiz günlerde GTA 6 hakkında konuştu ve geliştirici stüdyo olan Rockstar Games’ten neler beklediklerini kısaca özetledi:

“GTA serisinin sıradaki üyesinin geliştirilme aşamasında olmasıyla birlikte, geliştirici ekibin bir kez daha yaratıcı kriterler belirleyeceğini ve hepimizi etkileyeceğini düşünüyoruz. Bu, hem seri için hem de sektörümüz için beklenen bir şey ve muhtemelen daha evvel de serinin her üyesinde başardıkları gibi yine başaracaklardır.”

“Peki GTA 6 ne zaman satışa sunulacak?” diye söylenti bilgilere bakacak olursak, en erken 2024 yılı gösteriliyor. O da muhtemelen yılın sonuna doğru.

Oyunun yaklaşık 4 yıldır geliştirildiği düşünülüyor ve şimdiye dek karşılaştığımız en gelişmiş GTA oyunu olması muhtemel.

GTA 6 Oynamak İçin Daha Ne Kadar Bekleyeceğiz?

GTA 6, bizi yeni nesil Miami’ye götürebilir!

Oyunda biri kadın, diğeri erkek olmak üzere yönetilebilir iki karakterin olabileceği ve kurgusal bir Miami’de maceradan maceraya atılabileceğimiz söyleniyor.

Haritanın çok büyük olacağı, oyuncuların Kuzey Amerika ve Güney Amerika’daki farklı şehirlere seyahat edip buralarda maceralar yaşayabileceği yönünde de söylenti detaylar var, ama bunların pek de gerçekçi olmadığı düşünülüyor.

GTA 5, hâlâ çok satılıyor. Bu sebeple de GTA 6 oynamak için biraz daha bekleyeceğiz…

GTA 5, çok ilginç bir oyun. “Neden?” derseniz…

Önce 2013 yılında PS3 ve X360 konsolları için, bir yıl sonra da geliştirilmiş olarak PS4 ve XONE için çıktı.

2015 yılında daha gelişmiş ve FPS bakış açılı sürümünü PC’de gördük.

Geçtiğimiz mart ayı itibarıyla da en gelişmiş sürümünün PS5 ve Xbox Series konsollara geldiğine tanıklık ettik.

Yani çıkalı 9 yıl olmuş, konsol nesilleri değişmiş, ama oyunun sürekli kendini yenileyerek her nesile ayak uydurabildiğini görüyoruz. Şimdiye kadar 165 milyondan fazla satıldığını ve hâlâ en çok satılan oyunlardan biri olduğunu göz önüne alırsak, haliyle GTA 6 oynamak için daha önümüzde yıllar var.

İlgili Haberler

>> Vivo Y35 4G Uygun Fiyattan Satışa Sunulacak!