GTA 6 Videosu Sonrasında Florida Joker’i Yine Gündemde

Florida Joker’i olarak bilinen Lawrence Sullivan, Rockstar’ın GTA 6 fragmanında kullanılan benzer karakter için şirketi dava etmeyi düşünüyor. Sullivan’a göre o karakter, kendi görüntüsünden esinlenilerek ve ondan izin alınmadan kullanılmış. Ayrıca Sullivan, çeşitli tacizlere maruz kaldığını da söylüyor.

GTA 6, şüphesiz oyun dünyasının en çok beklenen oyunlarından bir tanesi, hatta şu an belki de en çok istenen oyun! Yakın zamanda fragmanı yayınlanan oyun, kısa sürede dünya çapında büyük yankı uyandırdı. Öyle ki YouTube’daki resmi tanıtım videosunun an itibarıyla 152 milyon izlenilme rakamına erişti. Bu gerçekten çok büyük bir başarı.
Bazı sürpriz isimler ise, belki gündeme gelmek, belki de Rockstar’ın başarısından kendine pay biçmek istiyor. Belki de gerçekten de haklarının ihlal edildiğini düşünüyorlar… Florida Joker’i lakaplı Lawrence Sullivan, onlardan biri.

GTA 6 Videosu Sonrasında Florida Joker'i Yine Gündemde

GTA 6’nın videosunda, sosyal medyada gündem olmuş pek çok detaydan esinlenildiği görülebilir. Bahçeyi sulayan adamdan havuzundan timsahı çıkarmaya çalışan adama, araba üstünde twerk yapan kadına kadar pek çok detay var. Belli ki Rockstar, son yıllarda sosyal medyada gündem olan başlıkları iyi takip etmiş. Videoda dikkat çeken bir diğer detay ise, 1.05’teki suçlu. Mor saçı ve yüzündeki dövmeleriyle dikkat çeken karakter, Lawrence Sullivan’a göre kendisinden başkası değil. Kendisinden izinsiz böyle bir hamle yapıldığı için o da Rockstar’dan milyon dolarlar istiyor. Aksi durumda da şirketi mahkemeye vereceğini belirtiyor.

GTA 6 Videosu Sonrasında Florida Joker'i Yine Gündemde
GTA 6’daki karaktere benziyor mu sizce?

Yetkililer ise, bu tip bir hamlenin sonuç getirmeyeceğini ve Rockstar’ın böyle bir konuda mahkemede kaybetmesinin çok zor olduğunu düşünüyor. Zira Rockstar’ın uzman bir hukuk ekibi var ve geçmişte de pek çok davada mücadele etmişti. Hatta biraz geriye gittiğimizde, Lindsey Lohan da şirkete dava açmış ve ona benzer bir karakterin oyunda kullanıldığını söylemişti. Yine de mahkemeyi kazanamamıştı. Joker ise kendi davasının daha farklı olduğunu, elinde ciddi kanıtların olduğunu söylüyor.

Bakalım bu işin sonu nereye varacak…

GTA 6, 2025 yılında geliyor!

GTA 6, 2025 yılında PlayStation 5 ve Xbox konsolları için raflarda yerini alacak. Henüz PC tarafına yönelik bir duyuru bulunmuyor ama tahminler, birkaç sene sonra daha iyi grafikler ve FPS moduyla birlikte GTA 6’nın PC’ye de çıkacağı yönünde.

İlgili haberler

>> Steam Deck’teki Tehlikeye Karşı Valve Uyarıyor! Sakın Yapmayın!