GTA Online Oynarken 75 Bin TL Kazandı! Peki Nasıl?

GTA Online, Rockstar Games’in en sevilen ve deyim yerindeyse para basan markalarından bir tanesi. Yeni gelen güncelleme, “daha az bekleyiş, daha fazla oyun” anlamını taşıyor.

Rockstar North tarafından geliştirilen GTA Online, adından da anlaşılacağı üzere bir multiplayer oyun. 1 Ekim 2013’te yayınlanmıştı ve o tarihten bu yana sıkı bir oyuncu kitlesi var ve yapımcılar da oyunu güncel tutmak için yeni güncellemer yayınlamayı sürdürüyor. Yalnız şimdi farklı bir durum var…

Github kullanıcılarından ve aynı zamanda bir GTA Online oyuncusu olan “tostercx”, kendi çabalarıyla bir yama hazırladı ve bu yama, GTA Online’daki uzun yükleme sürelerini %70 değerde azaltmayı başardı. Tabii bu başarılı hamle, oyuncuların olduğu kadar yapımcıların da dikkatini çekti.

Yapılan bu çalışma için “tostercx”e teşekkür eden Rockstar, hemen ardından yamanın resmi final sürümünü hazırladı ve bu sayede oyundayken “daha az bekleme, daha fazla oynanış” imkânını da sağlamış oldu. Yani şu an oyun, en güncel ve hızlı haliyle oynanabilir durumda sizi bekliyor.

GTA Online Oynarken 75 Bin TL Kazandı! Peki Nasıl?

10 bin dolar, yani yaklaşık 75 bin TL’lik ödülü de kaptı

Rockstar, “tostercx”e sadece sözde teşekkür etmedi, aynı zamanda para ödülü de verdi. Oyuncu, firmanın “Bug Bounty” programı kapsamında 10 bin dolar ödül aldığını söyledi ve bu bilgiyi Rockstar Games de doğruladı. Aslında bu program, oyundaki gizlilik ve güvenlik sorunları üzerine yararlı bildirimlerde bulunanlar için işliyor, fakat bu seferlik bir istina yapılmış oldu.

GTA 6 için bekleyiş sürüyor

GTA V, serinin şimdilik son “ana” oyunu ve 2013 yılında oyunculara sunulmuştu. Bu oyunun dikkat çekici bir tarafı ise, konsol nesilleri değişse de hâlâ büyük bir oyuncu kitlesine sahip olması ve güncellenmeye devam edilmesi.

GTA V ilk çıktığında PS3 ve X360 konsolları vardı. Daha sonra oyunun gelişmiş versiyonu PC, PS4 ve Xbox One için geldi. Önümüzdeki günlerde yeni bir “gelişmiş” sürümü de PS5 ve Xbox Series X için raflarda olacak. Bu, seri tarihinde de bir ilk anlamını taşıyor.

Yine de Rockstar, bir yandan GTA VI çalışmalarına da yavaş yavaş devam ediyor. Görünüşe göre de GTA V’e hâlâ ciddi bir ilgi varken yakın zamanda satışa sunulması mümkün görünmüyor.

>> Elektrik Kesintisi Kısa Mesaj İle Bildirilecek: Yeni Bir Dönem Başlıyor