Güvenlik ürünlerinde ihracat 5 katı arttı

Güvenlik ürünlerinde ihracat 5 katı arttı

PAYLAŞ

Arma Kontrol, 2017 yılının ilk altı ayında ‘‘Anti terör ürünleri’’, ‘’Road blocker’’ ve ‘’Hidrolik mantar bariyer’’ sistemlerinin satışında ciddi oranda artış görüldüğünü açıkladı.

Güvenlik donanımı sağlayan Arma Kontrol, Türk teknolojisi ile üretilen ve dünya standartlarında önde gelen sertifikalara sahip güvenlik ürünleri ihraç ediyor. 10 yılı aşkın süredir sektörde yenilikçi projelere imza attıklarına dikkat çeken Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, 2017 yılının ilk yarısında ihracat rakamlarının geçtiğimiz yıla oranla 5 katı oranında artış sağlandığının altını çizdi.

Yurtdışında özellikle proje taahhüt firmaları ve inşaat firmalarının Türkiye’de ise kamu sektörünün ürünlere ilgi gösterdiğini belirten Koray Kartal, ‘’Özellikle anti terör ürünleri, road blocker ve hidrolik mantar bariyer sistemlerinde talep artışları yaşanıyor. Şirket olarak baktığımızda ilk altı aylık süreçte hedeflerimizi tutturduğumuzu söyleyebilirim. Dünya çapında geliştirdiğimiz ürünlere almış olduğumuz sertifikalar ile pazarda istediğimiz noktaya ulaştık. Bu oranlara baktığımızda yılsonuna kadar geçen yıla oranla 2017 yılı toplamında ciromuzun yüzde 40 oranında artış yakalayacağımızı öngörüyoruz’’ dedi.

ArmaKontrol_CEOsu_KorayKartal

Arma Kontrol’den 2 Yeni Patentli Ürün

Arma Kontrol olarak şu an 30’dan fazla ülkeye satış yaptıklarını ifade eden Koray Kartal, ‘’İhracat yaptığımız ülke sayısını ciddi oranda artırıyoruz. Bu ülkelere Endonezya, Gana, Somali, Hindistan ve Barbados’u ekledik. Bunda patenti bize ait olan ürünlerimizin büyük etkisi var. Ar-Ge’ye büyük yatırımlarımız var. Sadece bu yıl 2 yeni patentli ürünümüzü ürün gamımıza ekledik’’ açıklamasını yaptı.

AMD Ryzen Threadripper 1950X ve 1920X’i satışa sundu


CEVAP VER