Haftalık Telefon Haberleri (27 Kasım 2022-4 Aralık 2022)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (27 Kasım 2022- 4 Aralık 2022)

Oppo Find N2 Flip Samsung’a Meydan Okuyacak!

Oppo Find N2

İlk olarak Oppo Find N2 Flip modelini Samsung Galaxy Z Flip modellerinden ayıracak en temel özelliğin fiyat olduğunu öngörüyoruz. Ortaya çıkan detaylara göre Find N2 Flip modeli tüm dünyada katlanır telefonların en ucuzu olmaya aday olacak. Bununla beraber Samsung Galaxy Z Flip serisinin hem menteşe boşluğu hem de ekrandaki kat izi tarafında pek de başarılı olmadığını söyleyebiliriz. Fakat Oppo, Huawei ve Xiaomi gibi markalar katlanabilir akıllı telefonlarında bu sorunun üstesinden önemli derecede geldi.

Samsung Galaxy M04 Sızdırıldı: Giriş Segmente Yeni Soluk!

Samsung Galaxy M04

Uygun fiyata satışa sunulacak olan giriş seviyesi modelin, tasarımı ve bazı teknik özellikleri belli olmuştu. Galaxy M04 modeline ait bazı detayların ortaya çıkması ile artık yeni serinin tanıtımına kısa bir süre kaldığını söyleyebiliriz. Söz konusu modelin henüz tasarım detayları hakkında ortaya çıkan bir görsel bulunmamış olsa da, bazı teknik özellikleri ortaya çıkmış durumda. Geekbench listelerinde görülen model, MediaTek imzası taşıyan Helio G35 yongasına güç alacak.

iPhone 15 Kamerası İle Çığır Açacak!

iPhone 15 Ultra

İddialara göre iPhon­e 15 serisinde, Megapiksel yükseltmesi beklenmiyor. Yani serinin önceki modellerinde olduğu gibi yine 48 MP ana kamera kullanılacak. Fakat performans tarafında önemli iyileştirmelerin yer alması bekleniyor. Sony tarafından geliştirilecek olan lenslerin, düşük ışık tarafında performansının, serinin önceki modellerinden en az iki kat daha iyi olması bekleniyor. Bazı kaynaklara göre kamera sayısında da artış olabilir. Hatta arka tarafında kare biçiminde konumlandırılmış dörtlü kamera sisteminin yer alacağına dair de sızıntılar mevcut. Fakat henüz bun bilgilerin iddiadan ibaret olduğunu, henüz gerçeği yansıtmadığını da ekleyelim.

Samsung Galaxy A14 Sızdırıldı: En Ucuz 5G Telefon!

Galaxy A14

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimiz zaman ön panelinde damla çentikli bir ekran tasarımı bizleri karşılıyor. Çerçevelerin ise biraz kalın olduğunu söyleyebiliriz. Fakat giriş segment akıllı telefonlarda genellikle kalın çerçeveler tercih ediliyor. Aynı zamanda söz konusu ekranın damla çentikli bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. 6.8 inçlik LCD bir panel ile gelen Galaxy A14 modeli HD+ çözünürlüğe sahip. Çentikli ekran tasarımında bizleri karşılayan kamera ise 13 MP çözünürlüğünde olacak. Cihazın arka tarafını incelediğimizde ise dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. 50 MP ana kamera ile gelmesi beklenen modelin 2 adet 2 MP yardımcı lense sahip olacağı da iddia ediliyor. 

İlgili Haberler

>> Twitter Öneriler Kapsamını İyice Genişletiyor: Yeni Bir Sosyal Medya Deneyimine Hazır Olun