HarmonyOS 3 Güncellemesi Google’ı Korkutacak: Birçok Yeni Özellik Geldi

HarmonyOS 3 güncellemesi

HarmonyOS 3 güncellemesi ile birlikte Huawei çok başka bir evrene geçmiş oldu. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Hatırlayacağınız üzere ABD hükümeti çok sert bir yaptırım gerçekleştirmişti. Bu yaptırım ile birlikte Huawei hiçbir yerden yazılım veya donanım alamaz hale geldi. Şimdi ise şirket kendi işletim sistemini kurdu. Bu işletim sistemine baktığımızda çağın ötesinde bir teknolojiye sahip olduğunu görüyoruz.

Kendi işletim sistemi ile pazarda güçlü bir şekilde var olduğunu gösteren Huawei güncellemelere devam ediyor. Bu işletim sisteminin 3. versiyonu ile karşı karşıyayız. Bu versiyon kullanıcılara birçok ek özellik sunacak. Birçok geliştirme yeni güncelleme ile geldi.

HarmonyOS 3 güncellemesi cihazlara bağlantı sağlıyor

HarmonyOS 3 tahminlerin çok daha ötesinde bir işletim sistemi diyebiliriz. Bu işletim sistemi ile birlikte birçok cihaza bağlantı sağlanabiliyor. Ayrıca akıllı gözlükler, yazıcılar ve otomobiller yine bu yeni işletim sistemi ile birlikte birbirine bağlanacak.

HarmonyOS 3 güncellemesi

Yeni işletim sistemine baktığımızda bilgisayarda ekranları ikiye bölmenin mümkün olduğunu görüyoruz. Ekranın yarısı bilgisayar ekranı olarak kullanılırken diğer yarısı ise telefon haline geliyor. Böylece Huawei bugüne kadar hiç denenmeyen bir özelliği getirmiş oldu.

HarmonyOS 3 güncellemesi yenilik getirmeye devam edecek

Gizlilik ve güvenlik nedeniyle ABD hükümeti tarafından kıskaca alınan Huawei yeni işletim sistemi üzerinden birçok özellik sunmaya devam ediyor. Yüksek frekans veri erişimi ve kilit ekranı veri erişimi ile birlikte virüs engelleme gibi özellikler geliyor.

Aslına bakacak olursak HarmonyOS 3 güncellemesi yepyeni bir ekosistem yaratıyor. Bu ekosistem Huawei tarafından sürekli olarak desteklenecek. Böylece şirket mevcut gücünün çok daha ötesine geçebilecek. Ayrıca kullanıcılara yeni bir dünyanın kapıları sonuna kadar aralanıyor. Peki siz Huawei tarafından geliştirilen yeni işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Huawei İnovasyon Haftası ’nda 5.5G ve Enerji Verimliliği Tartışıldı

>> Huawei Dijital Dönüşüm Turunun Türkiye Bölümü Başlıyor