Havalimanında teknik arıza yaşandı uçaklar uçamadı! Peki sebebi neydi?

Paris Orly Havalimanı’nda yaşanan kriz uçuşlarda rötara neden oldu. Sistemdeki teknik arıza nedeniyle gerçekleşen kriz 2 saatten fazla sürdü.

Geçen hafta Paris Orly Havalimanı’ndaki yolcular büyük bir şok yaşadı. Havalimanındaki uçaklar 2 saatten fazla süreyle yerlerinden hareket edemedi.

Uçuşların rötar yapmasına neden olan kriz ise havalimanındaki bilgisayarların nedeni bilinmeyen bir şekilde arıza yapmasından dolayı gerçekleşti.

ESET’ten UEFI tehditleri için yeni makine öğrenimi yöntemi!

Havalimanında yaşanan teknik arıza gibi birçok sistem arızasında iş kesintilerinin olduğunu belirten Clonera, felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümleriyle iş kesintilerinin önüne geçilebileceğini belirtiyor.

Teknik Arızalar İş Sürekliliğini Etkiliyor

Paris Orly Havalimanı’nda yaşanan teknik arıza gibi birçok şirket çeşitli sistem aksamalarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Özellikle sağlık, ulaşım ve finans gibi önemli sektörlerde yaşanacak olan felaketlerin etki alanı da hayli büyük oluyor.

Sadece bilgisayarda yaşanan bir teknik arızanın onlarca uçağı, yüzlerce yolcuyu ve tamamen bir havalimanını etkilediğine dikkat çeken Clonera, teknik arızalar karşısında iş sürekliliğinin devam etmesi için felaket kurtarma ve iş sürekliliği hizmeti ile olası kriz durumlarının kontrol altına alınabildiğinin altını çiziyor.teknik arızaFelaketlerin yaşanabileceğini fakat iş sürekliliğinde kesintiye uğramaması gerektiğini belirten Clonera, şirketlerin sahip olacakları çözüm hizmetleri ile insanların büyük bir sorun olmadan iş süreçlerine devam edebileceğini belirtiyor.

Şirketleri Felaketler Karşısında Koruyor

Olası felaket senaryoları karşısında, ortaya çıkan riskleri yok etmek veya minimal düzeye çekmek, hızlı davranmak ve hazırlıklı olmaktan geçiyor.

Felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümlerinin sorunları otomatik öngörebildiğini, algıladığını ve müdahale ettiğini belirten Clonera, bir felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümüne sahip şirketlerin, krizler karşısında hızlıca aksiyon alabilecekleri çözüm sistemleri ile operasyonlarını güvenle yönetebildiklerini belirtiyor.