Hive Social Nedir? İşte Twitter’ın Yeni Rakibi! Kullanıcı Sayısı Artıyor

Hive Social, yeni bir sosyal medya platformu olarak son günlerin yükselen yıldızı diyebiliriz. 1 haftadan kısa sürede 1 milyondan fazla aboneye erişen platform, özellikle son günlerde Twitter’da yaşanan belirsizliklerden sonra çoğu kullanıcıyı kendisine çekmeye başladı. İşte detaylar.

Hive Social, yeni bir sosyal medya platformu. Şu an 1 milyondan fazla kullanıcısı olan platform, teknoloji severler arasında yavaş yavaş popülerleşmeye başlıyor. Örneğin bu platformun uygulaması, şu an AppStore’da en popüler ücretsiz uygulama konumunda. Evet, TikTok, YouTube, Instagram ve Twitter gibi markaları geride bırakmayı başardı.

Hive Social, aslında hikâyesi Haziran 2019 itibarıyla başlayan bir platform. Sosyal medyaya yeni bir bakış açısı getirmek isteyen iki öğrenci, bu çatı altında çalışmalar gerçekleştirmiş. Şirketin Kurucu ve CEO’su Raluca Pop, bu platformun doğuş hikâyesini kısaca şöyle özetliyor…

Çok fazla sosyal medya uygulaması var, ama bir şeyler paylaştığınızda bunları çoğu arkadaşınız göremiyor ve onlarla etkileşime giremiyorsunuz. Pek çok karmaşa ve kısıtlama, Raluca’yı kod yazmayı öğrenmeye itti ve Hive Social’ın temelleri atılmış oldu.
Halen geliştirilme süreci devam eden platform, şu an teknoloji severlerin yeni gözdesi durumunda.

Hive Social Nedir? İşte Twitter'ın Yeni Rakibi! Kullanıcı Sayısı Artıyor

Peki Hive Social’da neler sunuluyor?

Yetkililer, bu uygulamada kronolojik bir duvar işleyişi olduğunu ve bu sayede hiçbir gönderiyi kaçırmayacağınızı ifade ediyor. Bu, aynı zamanda tüm arkadaşlarınızla da kolaylıkla iletişimde kalabileceğinizin bir işareti. Her gönderi ve arkadaşın adil bir şekilde ekranda gösterildiği bildiriliyor.

Öte yandan, isterseniz fotoğraf, video ve gif medyalar paylaşabilir, anketler açarak gündem hakkında nabız ölçebilirsiniz.

Hive Social, profinizde kendinizi ifade edebilmeniz için müzikler seçmenize ve istediğiniz renkleri kullanmanıza da imkân sunuyor.

Şu an iOS ve Android (Beta) tarafında bulunan uygulama hakkında daha fazla bilgi için buraya bakabilir, isterseniz indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Twitter’daki karmaşa, Hive Social’a yaramış olabilir

Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra verdiği kararlar, platformu bir ateş çemberine çevirdi diyebiliriz. Doğrulanmış hesaplardan fake hesaplara, ünlü isimlere kadar bir karmaşa söz konusu ve pek çok kişi, platformdan ayrılmaya başladı. Eh, bu tip ayrılıklar, bir süre sonra yeni arayışları da doğurur ve bu noktada da Hive Social’ın tercih edilme şansı yüksek görünüyor.

İlgili Haberler

>> Gaming Laptop’un İçinden Bıçak Çıktı! İşte Detaylar