HPE’den Yeni Nesil Veri Yönetiminin Temeli

HPE yeni hibrit bulut depolama, özel bulut teklifleri ve depolama yatırımının korunmasına dair yeniliklerini paylaştı. Bu yenilikler, işletmelerin veriden gelen içgörüler ve otomasyon eşliğinde HPE GreenLake platformu üzerindeki dönüşümlerini gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Hewlett Packard Enterprise, kurumların şirket içi ve genel bulut ortamlarında depolama, veri ve iş yüklerinin yönetimini ve optimizasyonunu basitleştirmeyi amaçlayan, HPE GreenLake platformu üzerinden sunulan yeni çözümleri duyurdu. Yeni genişletilmiş teklifler şunları içeriyor:

HPE GreenLake Block Storage for Amazon Web Services (AWS), hibrit bulut ortamlarında blok depolamayı sorunsuz bir şekilde yönetmek için yeni bir yazılım tanımlı depolama teklifi sunuyor.

HPE Alletra MP üzerine inşa edilen HPE GreenLake for Block Storage’ın yeni sürümü, 5,6PB’ye kadar NVMe kapasite ölçeklendirmesini ve Infosight AIOps çapraz yığın analitiğini destekleyerek iş yükü görünürlüğünü ve performansı artırıyor, daha yüksek kullanılabilirlik sağlıyor ve kaynak kullanımını optimize ediyor.

HPE Timeless Programı, HPE Alletra MP üzerinde blok depolamayı tercih eden müşteriler için toplam sahip olma maliyetini (TCO) düşüren, operasyonel çeviklik ve finansal esneklik sağlayan yeni yatırım koruması eşliğinde depolama sahipliği deneyimini dönüştürüyor.

HPE GreenLake for Private Cloud Business Edition, artık HPE Alletra MP ve HPE SimpliVity Gen 11’i destekliyor.

HPE, 2023 yılında sektörün ilk modüler ölçeklenebilir blok depolamasını1 tek bir işletim sistemi üzerinde sunarak hibrit bulut depolamada devrim yarattı. Böylece hem küçük ve orta ölçekli işletmeleri hem de iş ve görev açısından kritik iş yükleri çalıştıran kurumsal müşterileri destekledi. HPE, işletmelerin bireysel depolama dizilerinin günlük yönetiminden operasyonel bulut modeli, yapay zeka odaklı otomasyon ve sorunsuz veri mobilitesi sunan birleşik veri yönetimi deneyimine geçmelerini sağlamak için platform tabanlı stratejisini genişletmeye devam ediyor.

HPE Depolama Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jim O’Dorisio, “Rakiplerimiz depolamayı hizmet olarak satmaya devam ederken, biz hibrit BT yönetimi ve veri depolamayı gerçek anlamda dönüştüren platform tabanlı bir yaklaşım sunuyoruz. HPE Alletra ve HPE GreenLake üzerindeki yeniliklerimizle, daha basit, daha uygun maliyetli BT ve depolama yönetiminde standartları belirlemeye devam ediyoruz.” dedi.

AWS için yazılım tanımlı depolama ile sorunsuz veri ve uygulama mobilitesi

HPE GreenLake Block Storage for AWS’nin piyasaya sürülmesiyle HPE, yazılım tanımlı depolama yoluyla bulutta veri yönetimini ve iş yükü konumlandırmasını basitleştiriyor. HPE GreenLake Block Storage for AWS, değere daha hızlı ulaşma avantajı ve sağladığı kurumsal sınıfta esneklikle hibrit bulutta sorunsuz, birleşik depolama yönetimi deneyimi sunmak üzere tasarlandı.

Bu sayede işletmeler, küresel depolama ortamlarını tutarlı bir şekilde yönetip koruyabiliyor ve optimum performans ve maliyet için verilerini, iş yüklerini ve yedeklerini taşıyabiliyor. HPE GreenLake Block Storage for AWS, veri yönetiminin yanı sıra şirket içi ve genel bulut ortamlarında uygulama geliştirme ve yaygınlaştırmasını optimize etmek isteyen kuruluşlar için ideal bir çözüm sunuyor. Söz konusu yazılım tanımlı depolama teklifi ayrıca basit, uygun maliyetli hibrit bulut veri korumasına ve felaket kurtarma yeteneklerine sahip olarak geliyor.

HPE Timeless Programı işletmeleri yeni nesil inovasyona hazırlıyor

Yeni HPE Timeless Programı ile HPE, yeni yatırım koruması ve sorunsuz altyapı yaşam döngüsü yoluyla depolama sahipliği deneyimini dönüştürüyor. HPE Alletra MP üzerinde blok depolamayı seçen ve programa katılan müşteriler, abonelerini yenilediklerinde halihazırda kullandıkları denetleyiciyi yeni bir denetleyiciye hicbir kesinti yaşamadan yükseltmeye hak kazanacak.

Müşteriler, bir adet forklift yükseltmesinden kaçınarak depolama için TCO’da ortalama yüzde 30 tasarruf edebiliyor2. Yeni program HPE’nin yüzde 100 Veri Kullanılabilirliği Garantisini ve HPE StoreMore veri verimliliği garantilerini içeriyor3. Yeni HPE Timeless Programı, müşterilere veri kullanılabilirliği ve verimliliği için öngörülebilir, çok yıla yayılmış ekonomi ve garantili hizmet seviyeleri sağlıyor.

Opin Kerfi CTO’su Kristinn Elvar Arnarsson, şunları söylüyor: “Gerçek şu ki, birçok farklı üreticinin ürünlerinin bulunduğu veri merkezlerinin yönetimi karmaşık ve ölçeklendirilmesi zordur. Veri merkezlerimizi tek bir satıcıda birleştirmeyi düşündüğümüzde, bilgi işlem ve depolamanın ölçeklendirilmesini ve birleşik depolama yönetimini bir arada istiyorduk. Şimdi müşterilerimize geleceğe dönük inovasyonu nasıl sunabileceğimizi görmeleri için vitrindeki çözümümüz olarak HPE GreenLake for Block Storage with Alletra MP’ye sahibiz.”

Alletra MP, genişletilmiş yapay zeka odaklı zeka ve analitik ile yönetimi basitleştiriyor

HPE, Infosight ve OpsRamp ile AIOps destekli iş yükü yönetimi ve gözlemlenebilirliğinde tanınmış bir lider olarak konumlanıyor. HPE GreenLake platformuna tamamen entegre olan yeni çapraz yığın analitiği, kullanıcıların iş yükü performansını düşüren gecikme sorunlarından proaktif olarak kaçınmalarına yardımcı olmak için depolama yönetimini kolaylaştırıyor. HPE AIOps motoru ile kaynakların tam yığın korelasyonu, müşterilerin sanal makine, depolama, ağ, bilgi işlem ve bulut altyapısındaki kesintileri gözlemlemesi, tahmin etmesi ve azaltması sağlanıyor. Buna ek olarak, HPE Alletra MP müşterileri artık HPE Sürdürülebilirlik İçgörü Merkezi aracılığıyla enerji tüketimi ve karbon emisyonu eğilimlerini gözlemleyebilecek.

HPE Alletra MP artık orta seviye ekonomi eşliğinde görev açısından kritik işlerde esneklik sunarak, 16 adede kadar JBOF genişletme rafı desteğiyle 5,6PB’ye kadar ölçeklenerek daha önceki mevcut kapasiteyi ikiye katlıyor. Yeni gelişmiş yerleşik küresel koruma, gelişmiş veri koruması için üç sahalı replikasyonu destekliyor.

Zerto Cyber Resilience Vault, artık HPE Alletra Storage MP’yi entegre ederek müşterilere güvenli, değiştirilemez veri kopyaları sağlıyor ve bir siber saldırıdan sonra hızlı, dış müdahaleye kapalı kurtarma yetenekleri sağlıyor. Müşteriler, hizmet kesintisi veya ihlali durumunda hizmetleri hızla geri yüklemek için kullanılabilirliğe kavuşurken, en kritik uygulamalarını koruyabiliyor, denetleyebiliyor ve güvenli bir şekilde kasa içinde güvenceye alabiliyor.

Shawbrook Bank Limited Kurumsal Teknoloji Direktörü Alan Harper, “HPE GreenLake, hibrit bulut stratejimize mükemmel uyum sağlayarak önce bulut yaklaşımından öte buluta duyarlı olmamızı sağlıyor. HPE GreenLake for Block Storage, HPE 3PAR dizilerimizin yerini alacak doğru çözüm. Çünkü bize görev açısından kritik iş yüklerimiz için yüzde 100 veri kullanılabilirliğinin yanında veri ihtiyaçlarımız arttıkça performans ve kapasitemizi ölçeklendirme esnekliği sağlıyor.”

HPE'den Yeni Nesil Veri Yönetiminin Temeli

Yeni Özel Bulut çözümleri uç iş yüklerini optimize ediyor ve sanal makine mobilitesini basitleştiriyor

HPE Alletra Storage MP ve HPE SimpliVity Gen11 artık HPE GreenLake for Private Cloud Business Edition ile birlikte sunuluyor. Bu çevik, self servis özel bulut, şirket içi ve genel bulut ortamlarında sanal makine (VM) yönetimini ve mobiliteyi basitleştiriyor.

HPE GreenLake for Private Cloud Business Edition, modern bir ayrıştırılmış hiper birleşik mimari sağlıyor. HPE Alletra MP için yeni destek, orta sınıf ekonomi ve yüzde 100 Veri Kullanılabilirliği Garantisi ile görev açısından kritik sanal makine iş yüklerini üzerine alıyor.

HPE ProLiant Gen11 sunucularını temel alan yeni HPE SimpliVity Gen11 desteği, müşterilerin yüzde 99,999 veri kullanılabilirliği ve yerleşik veri korumasıyla uç ve genel amaçlı VM’leri çalıştırmasına olanak tanır.

Bulunabilirlik

AWS için HPE GreenLake Blok Depolama Mayıs 2024’ün sonundan itibaren siparişe açılacak.

HPE Timess Program 2024’ün 3’üncü çeyreğinde satışa sunulacak.

HPE Alletra Storage MP veya HPE SimpliVity Gen11 seçenekli HPE Private Cloud Business Edition Temmuz ayında satışa sunulacak.

İlgili Haberler:

>> Exynos 2500 Güç Verimliliğinde Yeni Bir Dönem Başlatıyor