HTC Desire 21 Pro 5G kusursuz tasarımıyla ortaya çıktı!

HTC Desire 21 Pro 5G
Google News Abone Ol

HTC’nin yakın zamanda tanıtılması beklenen Desire 21 Pro 5G modelinin tasarım görüntüleri ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

Bir zamanlar en çok konuşulan akıllı telefon üreticileri arasında yer alan HTC, son zamanlarda eski ilgisini yakalayamamış durumda. Son zamanlarda az sayıda model piyasaya sürmesi de, bu konudaki en önemli etkenlerden biri. 2020 yılına baktığımızda yalnızca iki model piyasaya sürdüğü görülüyor. Söz konusu modellerin de yeteri kadar ilgi görmediğini belirtelim. Fakat  yılına girer girmez HTC’den büyük bir atak gördük diyebiliriz. Özellikle kusursuz tasarıma sahip olan Desire 21 Pro modelinin, 5G desteğine sahip olması da, satış rakamlarını arttıracak en önemli etkenlerden bir tanesi. Yakında tanıtılacağı düşünülen uygun fiyatlı olması beklenen yeni modelin işte ortaya çıkan özellikleri.

HTC Desire 21 Pro 5G neler sunacak

Fotoğraf bir süre önce SlashLeaks kaynağından sızdırıldı. HTC Desire 21 P­ro 5G modeline ait olduğu iddia edilen görseller, bir süre sonra yayından kaldırıldı. Yayından kaldırılması ise, Desire 20 Pro modeline ait olduğu ihtimalini arttırdı diyebiliriz. 2AQAG100 model numarasına sahip olan cihazın, Android 10 ile kutudan çıktığı görülüyor.

HTC Desire 21 Pro 5G

Orta seviye cihaz olarak nitelendirilen modelin tasarımını incelediğimizde, ön tarafında, ince çerçevelere sahip delikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Söz konusu kamera, ekranın orta tarafında konumlandırılmış durumda. Ön kameranın özellikleri ve ekranın boyutu hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmuyor fakat 6,5-6,7 inç aralığında olduğu düşünülüyor.

HTC Desire 21 Pro 5G

Arka tasarımına baktığımızda ise yeşil renk seçeneği ile karşımıza çıkan cihaz, dörtlü kamera kurulumuna sahip. Ana kamerası 48 MP çözünürlüğünde olduğu bilinen modelin diğer kameraları hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte cihazın arkasında herhangi bir parmak izi sensörü bulunmuyor. Ön tarafında IPS LCD panel kullanıldığı için ekran içi parmak izi okuyucusunun da olmayacağı kesin. Bu yüzden kilit tuşunda bir parmak izi sensörü olması bekleniyor.

HTC Desire 21 Pro 5G

HTC Desire 21 Pro 5G modelinin, 5G desteğine sahip olmasına rağmen uygun bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor. Teknik detayları henüz ortaya çıkmayan cihazın hangi işlemciyi kullanacağı henüz bilinmiyor. Tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni sızıntılar gerçekleşecektir.

İlgili Haberler

>> Dörtlü arka kameraya sahip HTC Desire 20+ tanıtıldı!

>> Uygun fiyatlı HTC Wildfire E2 tanıtıldı!


CEVAP VER