Huawei akıllı hesaplama sistemleri ile karşımızda!

Huawei akıllı hesaplama sistemleri

Huawei akıllı hesaplama sistemleri ile karşımızda çıktı. Intel ile tanıtılan Huawei’nin akıllı hesaplama sisteminin detayları haberimizde.

İş dünyasında akıllı hesaplama sistemlerinin önemi günden güne artarken Huawei, bu alandaki hizmet ve çözümleri olan Huawei x86 Server ve Atlas ürünlerini, Intel iş birliği ile düzenlenen “Akıllı Hesaplama – Akıllı Türkiye” etkinliğinde iş ortakları ve kurumsal müşterilerine sundu.

Huawei akıllı hesaplama sistemleri neler sunuyor?

Huawei, veri merkezleri için akıllı hesaplama çözümleri sunan, Intel iş birliği ile 2020’nin başında pazara sunmayı hedeflediği “Atlas” grubunu tanıttı.

Huawei Watch GT 2 Türkiye’e!

Atlas ürün grubu, tıbbi teşhis araştırmalarından yüz tanıma sistemlerine farklı sektörlerde, çok geniş bir yelpazede çözümler sunuyor. Bunlar arasında sağlık, güvenlik, enerji, taşımacılık ve akıllı şehirler gibi önemli sektörler bulunuyor. Etkinlik kapsamında Huawei, işlemci, yonga seti ve ağ kartlarında “Intel” ile desteklenen x86 serisini de tanıttı.

Huawei akıllı hesaplama sistemleri

Huawei’nin akıllı çipleri tarafından desteklenen sunucular, kurumların operasyon giderlerini %15’e varan oranda düşürüyor. Küçük işletmelerden büyük kurumlara her ölçekte şirkete yönelik sunucu çözümlerini içeren x86 serisini farklılaştıran bir başka özelliği de yoğun kullanımda bile yüksek ısılara dayanıklılığı.

Pazarda birçok ürün ancak 35 santigrat dereceye kadar performans sağlarken Huawei sunucuların, 45 santigrat dereceye kadar aynı hız ve kapasitede çalışabiliyor.

Verimlilik ön planda

Kurumlar sanallaştırma kapsamında birçok farklı sistemi kendi sistemlerine entegre etmek durumunda. Ancak bunu yaparken halihazırda işleyen yapının bundan etkilenmemesi gerekiyor. Huawei sunucu ailesi, hem içinde Intel işlemcisi olan ürünleri hem de kendi geliştirdiği işlemcili ürünlerle bu sanallaştırma işlemlerine imkan ve de kolaylık sağlıyor.