Huawei’den yeni nesil depolama teknolojisi: FusionStorage 8.0

Huawei’den yeni nesil depolama teknolojisi: FusionStorage 8.0

PAYLAŞ
Huawei, depolama teknolojisi, FusionStorage 8.0

Huawei, Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2019) yeni nesil, veri merkezi düzeyi depolama alanı FusionStorage 8.0 ’ı tanıttı. Gelişmiş kurumsal sınıf depolama teknolojisi ve genel bulut yeteneklerinden yararlanan Huawei, müşterilerinin buluta geçiş zorluklarıyla kolayca başa çıkmalarını hedefliyor. 

Nesnelerin İnterneti (IoT), 5G, bulut, yapay zeka (AI) ve daha pek çok ileri teknoloji, geleneksel merkezi depolama sistemlerine ölçeklenebilirlik ve yönetim anlamında zorluklar doğuruyor. Müşteriler ise farklı modeller arasında köprü kuran, çeşitli uygulamaları merkezi olarak depolayan ve yöneten, TCO’yu (Toplam Mülkiyet Maliyeti) azaltan ve dijital platformların hizmet verimliliğini artıran yeni bir depolama türüne ihtiyaç duyuyor.

Huawei FusionStorage 8.0, giderek daha da karmaşıklaşan bulut ortamlarında, bir depolama sisteminin blok, dosya, nesne, HDFS ve veri tabanı protokollerini birlikte desteklemesini sağlıyor ve tüm senaryolar için karma iş yüklerini yönetiyor. Böylece FusionStorage 8.0 tutarlı bir kullanıcı deneyimi sağlarken, veri üretiminden olağanüstü durum kurtarmaya, analiz ve arşivlemeden veri hareketliliğini korumaya kadar tüm veri döngüsünün yönetimini destekliyor.

Kritik iş yüklerini destekleyen ilk dağıtılmış depolama 

Huawei FusionStorage 8.0, önemli kurumsal iş yüklerini kolaylaştırmak için sektördeki ilk dağıtılmış depolama sistemi olma özelliği taşıyor. Bu sistem, bir kümenin 4.096 düğüme ölçeklenmesini ve on milyonlarca saniye başına gerçekleşen girdi/çıktı (IOPS) verisini sağlıyor. Kurumsal sınıf depolama çipleri ve FlashLink® hızlandırma teknolojisi ile FusionStorage 8.0, düğümlerin SSD’lerle daha verimli çalışmasını sağlıyor ve 0,5 milisaniye gibi düşük bir gecikme süresi ile en gelişmiş performansı sunuyor. Çekirdek operatör veri tabanları ve hızlı girdi-çıktı (I/O) yanıtları gerektiren finansal çevrimiçi üretim için mükemmel olan bu çığır açıcı teknolojiler, kritik kurumsal iş yükleri için yüksek hızda ve istikrarlı çalışma sağlıyor.

Huawei’in kanıtlanmış HyperMetro (aktif-aktif) kurumsal depolama ürünlerinin çözümü ile donatılan FusionStorage 8.0; sanallaştırma ve veri tabanı senaryolarında kesintisiz işlemler sağlamak için yüzde 99,9999 oranında çözüm odaklı güvenilirlik sunuyor. Ayrıca, FusionStorage 8.0, sektördeki veri merkezlerinde iş sürekliliği için ikinci seviye Kurtarma Noktası Hedeflerini (RPO’ları) destekleyen tek eş zamansız çoğaltma teknolojisini sunar. Huawei’e özel kendinden uyarlamalı veri tekilleştirme ve sıkıştırma yetenekleriyle FusionStorage 8.0, Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) senaryolarında dahi 5 ila 1 veri azaltma oranı sunarak kullanıcıların depolama alanını azaltmalarını yardımcı oluyor.

FusionStorage 8.0 ile 5 boyutlu bütünleşme çözümü 

Geleneksel depolamanın yanı sıra genel bulut hizmetleri ve çipler sağlayan tek üretici olan Huawei; esnek ölçeklenebilirlik ve kapsamlı kurumsal sınıf özelliklere sahip dağıtılmış depolama platformunu, çip optimizasyon yetenekleriyle entegre ederek, sektörler arası veri merkezi düzeyinde bütünleşme sağlıyor.

Huawei FusionStorage 8.0; farklı protokoller kullanırken aynı zamanda tek duraklı dağıtım modelini de uyguluyor. Bu sistem, TCO’yu yüzde 30 azaltarak kaynak kullanımını iyileştiriyor.

Birleştirilmiş veri kayıt işlemiyle FusionStorage 8.0; bir depolama sisteminin hem temel hem de yeni gelişen kurumsal uygulamaları desteklemesini sağlıyor. Birleştirilmiş senaryolar, bir depolama sisteminin üretim döngüsünden yedekleme ve arşivlemesine kadar kullanım ömrü boyunca tüm verileri yönetmesine imkan tanıyor. Birleştirilmiş bulutlar, tek bir platformda edge, özel ve genel bulutların entegrasyonunu sağlayarak tutarlı bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Beş boyutlu bütünleşme yeteneği ile FusionStorage 8.0; “Bir Veri Merkezi, Bir Depolama” hedefine ulaşıyor. Depolama aygıtı modellerini basitleştiren FusionStorage 8.0, yönetim karmaşıklıklarını gidererek; veri kullanım maliyetlerini azaltıp ücretsiz veri mobilitesi sağlarken şirket içi ve şirket dışı paylaşımlara da olanak tanıyor.

Veri işleme hızı 10 saatten 2 saate düştü 

Huawei Fusion Storage müşterisi olan China Mobile, (Liaoning) toplamda 10 petabayttan fazla kapasite kullandı. Dört yıldan uzun bir süredir kesintisiz olarak çalışan sistem; veri tabanı sistemi performansını iyileştirdi ve 100 terabaytlık işlem analizi verisini işlemeyi 10 saatten 2 saate düşürmeyi başardı.

Argela 5G altyapılarına yönelik çözümlerini Mobil Dünya Kongresi’nde sergiledi


CEVAP VER