Huawei masaüstü bilgisayar atağına hazırlanıyor, işte detaylar

Google News Abone Ol

Huawei geçtiğimiz Kasım ayında ilk masaüstü bilgisayar olan modelini tanıtmış ve iç pazara sunmuştu. Sıra geldi yeni masaüstü bilgisayarı MateStation S’e. 

Çin’li teknoloji üreticisi Huawei yeni masaüstü bilgisayar lansmanına hazırlanıyor. Fiemanın yeni modelinin adı MateStation S. Firmanın MateBook dizüstü bilgisayarlarını bilmeyen yoktur. Artık firma dizüstünde MateBokk ve Masaüstünde ise MateStation ile devam edecek.

Çinli teknoloji devi ilgi uyandıran duyuruyu resmi Twitter hesabından yaptı. Analistlerin söylediğine bakılırsa Huawei yakın gelecekte ilk masaüstü bilgisayarını Çin dışındaki pazarlara sunmaya başlayacak. Geçen yıl piyasaya sürülen, işletmeleri ve devlet dairelerini hedefleyen MateStation B515 modeli konusunda haberler yapılmıştı. Fakat bu ürünü bir deneme gibi görebilirsiniz. Çünkü Huawei MateStation B515 ürününü sadece Çin’de satacağını söylemişti. Yeni gelecek masaüstü bilgisayar ise kardeşine göre çok daha ince bir kasayla görücüye çıkacak.

Huawei Masaüstü Bilgisayar MateStation S Şık Bir Tasarıma Sahip

Başka bir deyişle MateStation S serisi, tüketici pazarına yönelik bir masaüstü bilgisayar. Firma bu yeni ürünün özellikleri hakkında açıklama yaptı. Huawei MateStation S üzerinde USB-C bağlantı noktası ve 3,5 mm kulaklık girişi, 1 x USB-C (USB 2.0) ve 1 x USB dahil olmak üzere bağlantı için çift antenli Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 bulunmakta.

Ayrıca bilgisayar üzerinden  USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktaları ve diğer önemli arabirimler de yer alıyor. Masaüstü bilgisayar kasası geliştirilmiş termal performans için asimetrik ısı dağıtma kanatları tasarlanmış. Ayrıca sistemin sıcaklığına bağlı olarak fan hızlarını ayarlayabilen akıllı bir sıcaklık kontrolü merkezi bulunuyor. Huawei Masaüstü Bilgisayar MateStation S

Şirket ayrıca MateStation S ‘i % 90 ekran / vücut oranına sahip bir monitör ile satışa sunacak. Bu monitörün HD çözünürlüğü (1920 x 1080P), 16: 9 en boy oranı ve LED teknolojisine sahip olduğunu görüyoruz. Monitçör aynı zamanda IPS ekrana sahip ve 23,8 inç genişliğinde. Monitörün kontrast oranı ise 1000: 1. Ayrıca monitör maksimum göz koruması için TUV Rheinland uluslararası sertifikasına sahip. Ek olarak, bir Huawei klavye ve fare seti de masaüstü bilgisayara eşlik ediyor.

Kasanın içerisinde 8GB 3200Hz DDR4 RAM ve 256GB M.2 SSD donanımları yer alıyor. Bu donanımlara AMD Ryzen 5 4600G APU güç veriyor. Sistem üzerinde Windows 10 işletim sistemi önceden yüklenmiş olarak geliyor. Ve bu da Huawei Share gibi yazılımlar ve çoklu ekran işbirliği desteği sunuyor. Şu anda fiyat konusunda bir açıklama yapılmış değil. Ancak çok yakında açıklamanın yapılacağını söyleyebiliriz.

İlgili haberler

>>HUAWEI Akıllı Tartı 3 Türkiyede satışa çıktı, işte detaylar


CEVAP VER