Huawei MatePad 11.5 Akıllı Tablet İnceleme

Huawei, akıllı tablet tarafındaki yatırımlarını hızla sürdürüyor. Şirket, yalnızca “güncel ürün” amacıyla değil, “yenilikçi ürün” amacıyla da hareket ediyor. Bu bağlamda Huawei MatePad 11.5 (2023), gerçekten dikkat çekici bir örnek. Neden derseniz, örneğin bu tabletin ekranının 120Hz tazeleme değeri var. Hem iyi grafikli oyunları hem de yüksek çözünürlüklü videoları akıcı detaylarla deneyimlemeyi istemez misiniz? Tabii dahası da var.

Huawei MatePad 11.5’i isterseniz fiziksel klavyesi ile kullanabilir ve böylelikle bir nevi laptop deneyimi elde edebilirsiniz. Klavyede pek çok kısayol mekanizmasının çalıştığını da belirtelim.

Başta belirtmekte yarar var ki bu ürün, pek çok farklı amaca yönelik farklı kullanım profilleri sunabilen bir tablet.

HUAWEI MatePad 11.5 İnceleme: Amiral Gemisi Akıllı Tablet!

Huawei MatePad 11.5, sadece 6.85mm kalınlıkta

Yanınızda taşımanız için oldukça ince bir tablet bu. İncelik değerini bir kenara bırakırsak, ürünün 499 gram ağırlıkta olduğunu da belirtelim. Yani hafif de bir ürün.

Huawei, bu tableti uzay grisi renkle teknoloji severlerin beğenisine sunuyor.

Tasarım detaylarına bakıldığında, pürüzsüz arka yüzeye, yanlardan yumuşatılmış hatlara sahip. Bir masada kolaylıkla konumlandırabilir ya da istediğiniz an kucağınıza alarak da kullanabilirsiniz.

Ürün, bünyesinde dörtlü hoparlör ve ikili mikrofon sistemine de sahip. Bunun anlamı, bir şeyler izlerken ya da dinlerken bir kulaklığa ihtiyaç duymuyorsunuz. Öte yandan, internet üzerinden yapacağınız görüşmelerde de ortam seslerinden minimum düzeyde etkilenerek anlaşılır iletişimler kurabiliyorsunuz.

Huawei’nin En Yeni Ürünlerine ve Kampanyalara Buradan Ulaşabilirsiniz

Görüntülü görüşmeler demişken, haliyle ön kameranın detayları da önemli. MatePad 11.5’in ön tarafında 8MP kamera bulunuyor. 105 derecelik geniş açı sunabilen bu kamera, bu sayede hem sizi hem de görüşme esnasında göstermek istediğiniz belge ya da tablo gibi detayları da gösterebileceğiniz alanı sunabiliyor. Aynı zamanda kamerada FollowCam özelliği var. Yani yayın esnasında siz ne tarafa giderseniz, kamera da sizi takip ediyor ve ekranın merkezinde konumlandırmaya çalışıyor.

Ekran detaylarına göz atalım…

Huawei MatePad 11.5 tablet, 3:2 en boy oranı sunuyor 2.2K yüksek çözünürlük değerine sahip. Zararlı mavi ışınlardan korunmak için TÜV düşük mavi ışık sertifikasına sahip olduğunu da belirtelim.

Ekran, ufak dokunuşları dahi algılayabiliyor ve konforlu kullanımlar sunuyor. 120Hz tazeleme değeri sunan bu IPS ekran, bir şeyler izlerken ya da oynarken zengin detayları gözlerinizle buluşturabiliyor.

HUAWEI MatePad 11.5 İnceleme: Amiral Gemisi Akıllı Tablet!

Güçlü oyun ve uygulamalar için yeterli performans

Tablet, Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 çipsetine sahip. Bu tablette, Huawei uygulama mağazasında yer alan ve Android için hazırlanmış pek çok popüler oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Örneğin biz, Angry Birds 2 ve Mighty Doom gibi oyunları, akıcı detaylarla oynayabildik ve aşırı ısınma faktörüyle karşılaşmadık.

Bu arada, 8GB RAM ve 128GB dahili depolama değerlerinin sunulduğunu da belirtelim. Hem gündelik yaşantınızda hem de iş hayatınızda tercih edebileceğiniz bir ürün.

Ürünümüz 13MP değerde ana kameraya sahip. 4K 30FPS videolar çekebildiğimiz bu kamera, aynı zamanda iyi ışıklı ortamlardaki sabit çekimlerde güzel sonuçlar verebiliyor.

Peki ya pil tarafında ne gibi detaylar var?

MatePad 11.5 tablet, 7700mAh değerde pille geliyor. Tek şarj ile bir günü rahatlıkla geride bırakabilmeniz hedefleniyor. Şirket, tam şarj ile yaklaşık 11 saat boyunca video izlenebileceğini belirtiyor. Ayrıca ürünün hızlı şarj desteği de var. Hızlı şarj sunan bir adaptörünüzle kolaylıkla şarj edebilirsiniz.

Tabii cihazın kablosuz bağlantılar tarafında Wi-Fi AX ve Bluetooth 5.2 gibi teknolojilere sahip olduğunu da belirtmeliyiz.

Son sözlere gelirken…

Huawei MatePad 11.5, akıcı görüntüler sunabilen büyük bir ekrana sahip. Hafif bir yapıda olması, kolaylıkla taşınabilmesi tarafında avantaj sağlıyor. İster oyun oynayın, ister görüntülü görüşmeler gerçekleştirin, isterseniz de internetten makaleler indirip okuyun. Ürün, gündelik yaşantınızın pek çok noktasında ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabiliyor. Tabii fiziksel klavyesi yardımıyla ürünün laptop formunda kullanma imkânınız olduğunu da tekrarlayalım.

İlgili Haberler

>> Türkiye’de Aile Şirketlerinin %50’si Kurumsallaşmaya İstekli