Huawei MatePad Pro 12.6 İncelemesi: Alınmaya Değer Mi (Video)

Huawei MatePad Pro 12.6

Huawei MatePad Pro 12.6 geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Özellikle son dönemlerde fırtına gibi esmeye başladı. Huawei şirketi bu yeni tableti ile gücünü pekiştirecek. Hadi gelin hem bu tabletin inceleme videosuna bakalım hem de diğer detaylara göz gezdirelim.

ABD ambargosuna rağmen çok iyi bir iş çıkarmayı başaran Huawei şirketi her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. Özellikle son lansman HarmonyOS mucizesini bir kez daha gözler önüne serdi. Şirket yeni cihazlarında bu işletim sistemini tercih edecek. Peki Huawei tarafından geliştirilen tablet modeli ne tür özelliklere sahip olacak?

Android ve Google uygulamalarından mahrum kalacak olan Huawei yeni bir alternatif sundu. Tüm bu alternatifler HarmonyOS işletim sistemi ile birlikte kullanıcılara gönderildi. Şirketin son işletim sisteminin güncellenmiş ve üst versiyonu olan bu sistem birçok uygulamadan destek alıyor.

Huawei MatePad Pro 12.6 hangi özelliklere sahip?

Netflix ve Amazon Prime video gibi ABD tabanlı akış hizmetleri ne yazık ki Huawei tableti tarafından alınamayacak. MatePad Pro 12.6 modeli sadece HarmonyOS destekli uygulamaları kullanabilecek. Bu nedenle önemli bir açık oluştuğunu söyleyebiliriz. Tasarım konusunda cihazın kenar özelliklerine bakacak olursak bizleri oldukça hoş bir görüntü karşılıyor.

Huawei MatePad Pro 12.6

AMOLED ekran olması ile birlikte 60 Hz yenileme hızı sunuyor. Samsung ve Apple rekabeti 120 Hz seviyesinde. Bu nedenle şirketin biraz daha üst seviyeye çıkması gerekiyor. Ayrıca kalemini ekstradan satın almanız gerektiğini belirtelim. Kirin 9000E yonga seti performansı, uzun pil ömrü ve birçok özellik bu cihazda yer alıyor.

Huawei işletim sistemi şovu yapmak istiyor

Bu cihazda teknik donanımlardan ziyade işletim sisteminin ön plana çıkarıldığını söyleyebiliriz. Bu nedenle teknik detaylardan çok HarmonyOS özellikleri kendisini daha fazla belli ediyor.

Sizler için hemen aşağıya bu tabletin detaylı incelemesini video olarak bıraktık. Tablet ile alakalı tüm teknik ve işletim sistemi detayları bu videoda yer alıyor. İzledikten sonra Huawei MatePad Pro 12.6 hakkındaki fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Huawei FreeBuds 4i incelemesi: Gerçekten iyi ve uygun fiyatlı mı?

>> HUAWEI’den Profesyonel Kullanıcılara Yönelik Yeni HUAWEI MatePad Pro