Huawei Watch Fit 3 ile Karede Yeni Moda! Bu Ekrana Dikkat!

Huawei Watch Fit 3 ile ilgili söylemek istediğim ilk şey, varlığını zaman zaman unutabileceğiniz kadar hafif yapıda olması. 26 gram ağırlıkta bir akıllı saat bu. Üstelik, hafif olması için tasarımından feragat edilmemiş. Aksine, her yaştan kullanıcılara hitap edebilecek stil çeşitliliğini sunabiliyor. İyi de ediyor.

Huawei Watch Fit 3, yaz aylarında yeni favoriniz olabilir. İster işte, ister evde, isterseniz de tatil organizasyonlarınızda size eşlik edebilecek, yarı yolda bırakmayacak ve pek çok ihtiyacınızı karşılayabilecek bir saat bu.

Huawei Watch Fit 3 ile Karede Yeni Moda! Bu Ekrana Dikkat!

Huawei Watch Fit 3 ‘te tarzınıza göre seçimler yapabilirsiniz

Huawei Watch Fit 3 ‘ün kasasının gümüş, siyah, altın ve pembe gibi farklı renk seçenekleri var. Öte yandan, kullanılabilir kayış yelpazesi de oldukça geniş. Örneğin, hafif kullanım için naylon cırt cırtlı kayışı tercih edebilirsiniz. Klasik bir stil için deri kayış, renkli ve dinamik bir görünüm için silikon kayışları göz önünde bulundurabilirsiniz. Üstelik Huawei, kayışları saniyeler içinde çıkarıp takabilmenize imkân sunacak bir sistemle geliyor. Saatin arkasını çevirmeniz ve kayışın bağlantı noktasındaki düğmeye basmanız yeterli. Böylece gündelik yaşantınız, iş hayatı, toplantılar ve özel günlere göre kayışları kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Huawei Watch Fit 3 ile Karede Yeni Moda! Bu Ekrana Dikkat!

Fiziksel tuşlar, hızlı kullanım için önemli

Huawei saatlerdeki fiziksel tuşlar, ürünlerin kolay kullanımı için güzel imkânlar sunuyor. Sağ üst kısımdaki daire şeklindeki döner tuş, menüler arasında gezintiler ve uygulamaların boyutlarını ayarlama tarafında çok işe yarıyor. Alt kısımda yer alan tuş ise, kısayol tuşu olarak kullanılıyor. Yani isterseniz bir uygulamaya, isterseniz de bir egzersiz moduna tek dokunuşla erişme şansınız var.

Huawei Watch Fit 3 ile Karede Yeni Moda! Bu Ekrana Dikkat!

Huawei Watch Fit 3’ün 1.82 inç ekranı var

Saatimizin çerçevesi dayanıklı metal malzeme kullanılarak hazırlanmış. Hafif dışa doğru çıkıntılı tasarlanan kare ekran, hem dokunuşlarla rahat hareket edebilmek hem de verileri yeterli büyüklükte takip edebilmek için ideal. Bununla birlikte güncellenmiş arayüz, artık pek çok detayı akıllı telefondaki Huawei Sağlık uygulamasına ihtiyaç duymadan saat ekranınız üzerinden görebilmenize imkân tanıyor.

Huawei Watch Fit 3’ün 1.82 inç ekranı var. Bir akıllı saat için yeterli bir büyüklük. Bu Amoled ekran, 480 × 408 çözünürlük, 60Hz tazeleme değeri ve canlı renkler sunuyor. Ek olarak, 1500nit parlaklık seviyesi sayesinde, dış mekân kullanımlarında da iyi bir görüntüleme performansı sağlıyor.

Hem Android hem de iOS cihazlarla uyumlu çalışıyor

Huawei Watch Fit 3, akıllı telefonlarla kolaylıkla eşleşebilen ve uyumlu çalışan bir ürün. Öncelikle Huawei’nin uygulama mağazasına gitmeniz ve buradan Sağlık uygulamasının güncel versiyonunu indirmeniz önemli. Sonrasında, var ise kendi profilinizi eklemeli ve ardından da yeni cihaz ekleme talebi göndermelisiniz. Tüm bu işlemler yalnızca birkaç dakikada tamamlanabiliyor.

Sağlık uygulaması, saatinizle elde ettiğiniz verilerin detaylı takibi için önemli. Gün içinde ne kadar adım attınız, ne kadar kalori yaktınız, geçtiğimiz gece ne kadar uyudunuz, bu tip detayları takip edebilirsiniz.

Öte yandan, bu uygulama üzerinden farklı saat yüzlerini de indirip saatinize entegre ederek kullanabilirsiniz. Huawei’nin bu noktada da güzel seçenekler sunduğunu söylememiz lazım.

Huawei Watch Fit 3 ile Karede Yeni Moda! Bu Ekrana Dikkat!

Tam da spor severlere göre

Başta şunu söyleyelim. Ürünümüzde otomatik egzersiz algılama özelliği var. Kürek, koşu, yürüyüş ve eliptik bisiklet egzersizlerini otomatik olarak algılayabiliyor ve veri kayıtları tutuyor. Tabii bunun için ayarlara gidip ilgili ayarı aktif hale getirmelisiniz.

Bunlardan hariç olarak yogadan göbek dansına, yüzmeken futbola kadar pek çok farklı seçenek sizi bekliyor. Bazı egzersiz modları için kurslar ve animasyonlu anlatım da sunulmuş ve güzel bir detay da Türkçe sesli anlatımın olması.

Huawei TruSeen 5.5 ve TruSeelp 4.0’a dikkat çekmemiz gerekiyor

TrueSeen 5.5 kalp ritmi takibi tarafında daha iyi sonuçlar verebiliyor. TruSleep 4.0 ise, kaç saat uyudunuz, verimlilik ne düzeyde, bunları ve dahasını sizle paylaşabiliyor. Tabii bu ürünün tıbbi bir ürün olmadığını hatırlatmakta da yarar var.

Saatiniz telefonunuzla bağlantılıyken, saat üzerindeki mikrofon ve hoparlör yardımıyla telefon görüşmeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Saatin üzerinde mikrofon ve hoparlör yer alıyor. İster müzik dinleyin, isterseniz de gelen telefon aramalarına cevap verin. Hoparlör ve mikrofon kalitesinden memnun kaldık. Özellikle ev kullanımları için ideal.

“Peki ya uygulama bildirimleri tarafında durum nasıl?” diye soruyorsanız, endişe etmeyin. Sağlık uygulamasındaki Bildirimler başlığına giderek, hangi uygulamalardan bildirimler almak istediğiniz konusunda düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Hem yazılı içerikler hem de uygulamaların logolarını sorunsuz bir şekilde saat ekranında görebiliyorsunuz. Cevap verebilmek için ise telefonunuzu kullanmalısınız.

10 dakikalık şarj ile tüm gün kullanabilirsiniz

Huawei akıllı saati sadece 10 dakika şarj ederek tüm gün kullanabilirsiniz. Bu, o an acelesi olan ve kısa sürede ev ya da ofisten çıkmak zorunda olanlar için güzel bir detay. Öte yandan, saati tek şarj ile normal kullanımda 10 güne kadar, yoğun kullanımda da 7 güne kadar deneyimleyebilirsiniz.

Huawei Watch Fit 3 ile Karede Yeni Moda! Bu Ekrana Dikkat!

Toparlamak gerekirse…

Huawei Watch Fit 3, hafif ve kullanışlı bir akıllı saat. Hem kasa tarafında farklı renklerin sunuluyor olması hem de kayışlar tarafında farklı seçeneklerin sunuluyor olması güzel. Bu sayede birden fazla tercih yapabilir ve o günkü modunuza göre kolaylıkla özelleştirmeler yapabilirsiniz.

Sayısız egzersiz modu, gün içindeki aktivitelerinizin takibi, gelen telefon görüşmelerini yanıtlama imkânı, dahili GPS ile daha iyi rota detayları ve tabii ki uyku takibi tarafındaki imkânlar, yeni bir akıllı saat arayanlar için fazlasıyla ilgili çekici görünüyor.

Eğer yeni bir akıllı saat almayı düşünüyorsanız, Watch Fit 3’ü göz önünde bulundurmanız önemli. Belki de bir Apple akıllı saat alma düşünceniz de vardır, olabilir. Ama son kararı vermeden önce, bir elektronik mağazasına giderek Watch Fit 3’ü deneyimlemenizi öneriyoruz. Zira Apple Watch’a güçlü bir alternatif olabilir.

İlgili Haberler:

>> Acer’ın Chromebook’ları Sağlık Alanında da Performanslı