İnceleme: Xiaomi Redmi Note 9 Pro 3000 TL Altında En iyi Alternatif...

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 9 Pro 3000 TL Altında En iyi Alternatif mi?


6,67 inç parlak, net ekranıyla Redmi Note 9 Pro muazzam başarılı bir deneyim sunuyor. Tek elle kullanım için tasarlanmamış ürün büyük ekran alanı ile video akışına, oyunlara ve okuma deneyimine ekstra yardımcı oluyor.

Redmi Note 9 Pro tasarımı eski Note serisi ürünlere nazaran bir adım daha ileri taşımış durumda. Yanlardaki çerçeveler çok şık ve ekranda fark edebileceğiniz tek olası engel, ön kamerayı barındıran gözyaşı damlası. Ekrandaki gezinme düğmelerinin kullanımı kolay, cihazın ekranı üzerinde parmak izi sensörü yok bunun yerine sağ tarafta bulunan güç düğmesi üzerine yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucu ile giriş yapabiliyorsunuz.

Redmi Note 9 ProStandart ses kontrolleri sağ panelde, SIM tepsisi solda, 3,5 mm jak, hoparlör ızgarası ve C Tipi şarj bağlantı noktası altta ve IF blaster üst bölümde yer alıyor. Hem ön hem de arkada Gorilla Glass 5 koruma ve P2i kaplama bulunmakta. Bu kaplama aynı zamanda kazara su hasarını önlüyor. Arka taraftaki merkeze hizalanmış kamera modülü hafifçe kaldırılarak çizilmelere daha dayanıklı hale getirilmiş durumda.

Redmi Note 9 Pro Dörtlü Kamera İle Daha İyi Fotoğraflar

Dörtlü kamera kurulumu bugünlerde yaygınlaşırken, birçok cihaz aynı performansı göstermekte başarısız oluyor. Fakat Redmi Note 9 Pro etkileyici bir iş çıkarmış diyebiliriz. F / 1.8 diyafram açıklığına sahip 48MP birincil görüntü sensörü, doğru renk üretimi ile parlak ve keskin görüntüler yakalamayı başarıyor. Odaklanması hızlı, ayrıca AI sahne algılama özelliği de var. Ancak düşük ışıkta ve gece çekilen görüntülerde parazit olduğunu da belirtmeliyim. Varsayılan olarak, görüntüler 12MP çözünürlükte yakalanıyor, oysa 48MP çözünürlüğe geçebilirsiniz. 8 MP ultra geniş kamera işini yapıyor diyebiliriz.

Redmi Note 9 Pro5MP makro kameranın sonuçları ise gayet başarılı. Ayrıca kameranın derinlik sensörü arka planı bulanıklaştırma ve portre çekimler yapma konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Kamera uygulaması içerisinde gece modu, panorama, pro-manuel modu ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli özel modlar var. Bu kameraların video tarafında da orta seviyede yeterli bir çözüm sunduğunu söylemek mümkün. 16 MP ön kamera, özçekimleri yakalamada oldukça iyi bir iş çıkarıyor.

Kameranın yanı sıra mobil oyun deneyimi de birçok kişi için önemli bir konu haline geldi. Qualcomm Snapdragon 720G Adreno A618 750MHz GPU’lu işlemci popüler oyunları oynatabilme kapasitesine sahip. Özellikle Pubg oyununu rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.Redmi Note 9 Pro ‘nun 6 GB belleği buna destek sunarken benim incelediğim modelin 64 GB depolama alanı bulunmaktaydı. Hali hazırda 128 GB’lık model de satışa çıkmış durumda.Redmi Note 9 Pro

Sonuç: 

Xiaomi Redmi Note 9 Pro ‘nun genel olarak performansının verilen fiyata göre başarılı olduğunu söylemeliyim. Arka planda çalışan birden fazla uygulama varken bile gecikmesiz yeni uygulamalar açarak çalışabiliyorsunuz. Son olarak cihazın devasa 5020 mAh piline değinmek istiyorum. Bu pil ile bir günden fazla cihazı kullanmanız mümkün kılınmış. (Tabii ki normal bir kullanıcı için). Cihaz kutudan 18 W lık hızlı şarj adaptörü ile birlikte geliyor. Bu adaptör ile 2 saat civarında cihazı sıfırdan tam doluma çıkartabiliyorsunuz. Benim açımdan bu ürün fiyatını tam anlamıyla hak eden bir ürün. Eğer bütçeniz 300 TL’nin biraz altında ise Redmi Note 9 Pro ‘yu almanızı tavsiye ederim.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Redmi Note 9 İnceleme: 2400 TL’ye Ne Alacaksınız?

>> Xiaomi, Redmi Note 7 Pro MIUI 12 kararlı sürümünü yayınladı!


CEVAP VER