Instagram Güncelleme İle Mesaj Düzenleme Özelliği Geldi!

Instagram kullanıyor ve özel mesaj olarak gönderdiğiniz yazılı içerikleri gönderdikten sonra da düzenlemek mi istiyorsunuz? Öyleyse size güzel bir haberimiz var. Meta, popüler sosyal medya platformu için yeni bir güncelleme yayınladı ve bu sayede Instagram’ın daha kullanışlı olması hedefleniyor. İşte detaylar.

Instagram için yeni bir güncelleme yayınlandı ve bu güncelleme sayesinde pek çok yeni özelliğe kavuşuyoruz. Örneğin, Instagram mesaj düzenleme. Diyelim ki Instagram’dan yazılı bir mesaj gönderdiniz ve bu mesajda yazım hatası yaptığınızı fark ettiniz. Eskiden gönderilen mesajı düzenleyemiyordunuz, silebiliyordunuz. Artık “edit”, yani gönderdikten sonra düzenleme seçeneği de var. Gönderdikten sonra 15 dakika içinde yazılı mesajınızı düzenleyerek karşı tarafa gönderebilirsiniz. Düzenleme için mesajın üzerine birkaç saniye basılı tutmalı ve gelen menüde düzenleme seçeneğini işaretlemelisiniz.

Bir diğer konu ise, “Okundu, görüldü” ibaresi. Gönderdiğiniz mesajlar açıldığında ya da size gönderilen bir mesajı açıp okuduğunzda, alt kısımda “görüldü” yazıyor ya hani. İşte o özelliği isterseniz tamamen kapatma şansınız da var. Bunun için uygulamanın gizlilik ayarlarına giderek ilgili seçeneği kapatmanız yeterli.

Instagram Güncelleme İle Mesaj Düzenleme Özelliği Geldi!

Instagram mesaj düzenleme: Gelen yeni güncellemeyle pek çok yeni özelliğe kavuşuyoruz

O özelliklerden bir tanesi de “üste sabitleme” özelliği. Evet, favori üç tane yazışmanızı isterseniz üste pinleyebilirsiniz. Böylece yerleri değişmiyor ve hep gözünüzün önünde oluyorlar. Sıklıkla sohbet ettiğiniz isimler için bunu kullanabilirsiniz. Sohbet listesine gelmeli ve başa tutturmak istediğiniz sohbete birkaç saniye basılı tutarak seçim yapmanız yeterli.

Instagram Güncelleme İle Mesaj Düzenleme Özelliği Geldi!

Peki bitti mi, hayır! Artık daha fazla tema var ve favori sohbetlerinizde arka planı süsleyebilirsiniz. Avatar’dan Dune’a kadar pek çok popüler markanın teması sizi bekliyor. Ve tabii ki özel mesajlaşmalardaki favori emojilerinizi de kaydederek tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Facebook, Instagram ve Threads’de, yapay zekâ kullanılan içerikler anlaşılabilecek

Meta, yapay zekâ kullanılarak oluşturulan içeriklerin kolaylıkla fark edilebilir olması için yeni adımlar atıyor. Şirket, ilk etapta Facebook, Instagram ve Threads’te paylaşılan yapay zekâ destekli fotoğrafları otomatik olarak etiketleyecek ve her birine “Imagined with AI” ibaresini yerleştirecek. Bu sayede “doğru bilgi” paylaşımının önemine dikkat çekiliyor. Zira yapay zekâ kullanılarak insanları kandırmaya yönelik, hatta toplumsal karmaşalara yol açabilecek hamleler de yapılabilir.

Instagram, özellikle son yıllarda genç kullanıcıların tercih ettiği başlıca uygulamalar arasında yer alıyor.

Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili haberler

>> Apple, Mağdur Olan iPhone Kullanıcılarına Para Ödeyecek!