Instagram İçin Repost Özelliği!

Instagram Gönderi Zamanlayıcı

Instagram, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bildiğiniz gibi pek çok sosyal medya platformunda repost özelliği var. Bu sayede farklı kullanıcılar tarafından paylaşılmış ve beğendiğiniz gönderileri bir de siz paylaşabiliyorsunuz. İşte bu özellik, yakında Instagram’da da olabilir.

Alessandro Paluzzi, Twitter’da yaptığı sızıntı ve söylenti paylaşımlarla bilinen bir mobil geliştirici. Geçtiğimiz mayıs ayına dönecek olursak, Paluzzi’nin aşağıdaki paylaşımını görüyoruz. Paluzzi, Instagram’ın “Repost” özelliği üzerinde çalışmalar yürüttüğünü bildirmişti.

Günümüze gelecek olursak, yakında repost özelliğini Instagram’da görebiliriz. TechCrunch’ta yer alan haberde, bu yeni özelliğin yakın bir zamanda sınırlı sayıdaki kullanıcıya sunulacağı ve testlerin başlatılacağı bildirildi.

Aşağıdaki görselde de repost logosunu görebilirsiniz.

Instagram İçin Repost Özelliği!

TechCrunch sitesi yetkilileri, bu konuyla ilgili Meta sözcüleriyle de iletişime geçti ve konu hakkında teyit almayı ihmal etmedi. Meta yetkilileri, hikâyelerin ardından akışta paylaşılan fotoğraf ve videoların da daha sonra tekrar tekrar paylaşılabilmesi ve daha iyi etkileşim alınabilmesi için yakın zamanda ufak bir grupla testlere başlayacaklarını dile getiriyor.

“Instagram özel mesajlarda, kısa süreli olarak yollanan fotoğraf ve videolardan ekran görüntüsü alınırsa haberim olur mu?”

Cevabımız, evet. Sonuçta adı üzerinde, kısa süreli bir paylaşım yapıyorsanız, kısa süre sonra o paylaşımın ortadan kalkması ve başka kimsenin görmemesi gerekir. Eğer karşı taraf ekran görüntüsü almaya çalışırsa, tam da bu esnada Instagram sizi haberdar ediyor.

“Paylaşımlarımdan ekran görüntüsü alınıp alınmadığı konusunda endişelenmeli miyim?”

Eğer arkadaş listenize güveniyorsanız, bu yersiz bir endişe olacaktır. Tabii endişeli olup olmamanız tarafında, paylaştığınız içeriklerin de payı var. Örneğin kedinizin fotoğraflarını paylaşıyorsanız ya da bir film tavsiyesinde bulunuyorsanız, haliyle bu paylaşımlardan endişe duymanız yersizdir. Arkadaşlarınızla selfie paylaşımları ya da oynadığınız bir oyundan görüntüler paylaşıyorsanız, bu tip paylaşımlar da normal aslında.

Öte yandan, yaptığınız paylaşımlarda şiddet dili, gerçek dışı bilgi ve hassas görüntü gibi detaylara yer veriyorsanız, haliyle bu tip hamleler pek çok kişiyi rahatsız edecektir ve bu paylaşımları ekran görüntüsü olarak başka kişilerle paylaşanların olması da muhtemeldir.

İlgili Haberler:

>> Uygun Fiyatlı Realme C30s Göründü! İşte Özellikleri