İnstagram Para Kazanma Dönemi Değişiyor. Yeni Sistem Türkiye’de Denenecek!


İnstagram para kazanma modeline yeni bir sistem getiriyor. Artık kullanıcılar yayınladıkları videolardan izlenme rakamlarına göre para kazanabilecek. 

İnstagram para kazanma konusunda geçtiğimiz dönemde kullanıcılarına birkaç yenilik yapmıştı. Hesaplarında ürünleri tanıtmak için ödeme alan işletmeler ve popüler kullanıcılar arasındaki işbirliğini zaten kolaylaştıran Instagram. Canlı video yayınlarken bu kullanıcıların bazılarının hayranlarına “rozet” satmasına izin vermeye başlayacak.

Uygulama ayrıca, İnstagram’ın video ürünü olan IGTV’sinde reklamlar sunacak ve gelirin Yüzde 55’i bu reklamların yayınlandığı videoların içerik oluşturucularına verilecek. Yeni  para kazanma modelini Türkiye’dahil birçok ülkede test edecek. Bu araçlar için erken testlere katılacak kişilikler arasında, sosyal video konsunda son dönemde fazlasıyla popüler olan TikTok üzerindeki kişiler var. TikTok’un yükselen yıldızları Avani Gregg, Eitan Bernath ve Salice Rose da yine İnstagramın yeni modelini test edecek kişiler arasında yer alıyor.

Instagram Para Kazanma Seçeneği İle Fark Yaratmayı amaçlıyor

Facebook’un temel uygulaması İnstagram, bu para kazanma yaklaşımının YouTube, abonelik platformu Patreon ve Amazon’a ait video oyunu canlı yayın hizmeti Twitch’te popülerleştirilmesinden sonra, 2018’den bu yana kullanıcıların sadık hayran kitlelerinden yararlanmasına izin veren benzer özellikler tanıtmıştı.

Instagram’ın Operasyon Şefi Justin Osofsky, rozetlerin önümüzdeki ay birkaç düzine kullanıcıyla başlayarak üç fiyat noktasında (0,99 $, 1,99 $ ve 4,99 $) satılacağını söyledi. Şirket satışların bir kısmını başlangıçta almayacak ve kullanıcılara verecek. Osofsky, Instagram’ın özel içerik için abonelik sunmayı henüz planlamadıklarını da belirtti. İnstagram Para Kazanma

Ayrıca, son birkaç ay içinde az sayıda içerik üreticisinin üretim maliyetlerini karşılamaya başlamasına rağmen, lisanslı orijinal içeriğe sahip içeriklerin kullanıcılar tarafından kullanılmaya devam edilmesinin önüne geçilmeye çalışılıyor. İnstagram para kazanma konusunda herkese hesap açmayacak. Sadece güvenilirliği kanıtlanmış orjinal içerik üreten kişilere para kazanma imkanı verecek.

Osofsky, “İnsanlar ve içerik oluşturucular arasındaki bu doğrudan katkı modelini test etmeye çalışıyoruz ve bu model yavaş yavaş evrimleştiğinde neyin mantıklı olduğunu daha iyi göreceğiz” dedi.

Test için kullanılama sunulan Rozetler, ilk olarak Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Brezilya, İngiltere, Fransa, İtalya ve Meksika’da test edilecek. Yakın süre içerisinde bu yeniliği görmeye başlayacağız.

 >> Facebook’tan TikTok’a Rakip Uygulama! Karşınızda Collab!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here