Instagram Silinen Mesajlar Geri Geliyor: Sevgilinizle Aranız Bozulmasın!

Instagram yeni canlı yayın

Instagram silinen mesajlar geri gelmeye başlayınca, herkes büyük bir sürpriz yaşadı. Özellikle de eski mesajlarında hiç hoş şeyler yaşamayanların panik havasının biraz daha artmış olabileceğini söyleyebiliriz. Peki ne oldu da Instagram böyle bir hata verdi. İşte konuyla ilgili merak edilen bütün detaylar.

Bundan tam 4 yıl öncesine kadarki bütün mesajlaşmalar dahil olmak üzere Instagram genellikle mesajları siler ve bir daha asla geri getirmez. En azından bizler şimdilik öyle biliyorduk. Ortaya çıkan son haberler aslında durumun hiç de öyle olmadığını gösteriyor. Meğerse Instagram tüm bu verileri elinde tutuyor. Herkes bugün Instagram mesajlarını açtığında gerçeklerle yüzleşti.

Instagram silinen mesajlar geri gelerek büyük sorun yarattı

Dünyanın en yaygın sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olarak bilinen Instagram, Facebook şirketinin platformlarından bir tanesi. Her ne kadar Facebook daha çok topluluk odaklı olsa bile yine de Instagram platformu görsel odaklı. Bu uygulama aynı zamanda mesajlaşma imkanı da sunuyor. Normal şartlarda herhangi bir uygulamadan mesajlarınızı silerseniz tamamen yok olur. Ancak ilk defa bu durum tersine döndü.

Instagram silinen mesajlar

Özellikle de 2018 Nisan, 2019 Ekim ve Aralık tarihlerindeki Instagram mesajları geri döndü. Instagram’ın herkes istese bile verileri silmediğinin en büyük kanıtı bu son gelişmeler oldu. Instagram silinen mesajlar geri geldi ve durum tam net bir şekilde anlaşılıyor. Bu durum henüz kullanıcı kaynaklı değil ve tamamen şirketin sunucuları ile ilgili. Facebook kullanıcı veri gizliliği ve diğer konularda son derece karanlık bir geçmişe sahip. Tüm bunların üstüne böyle bir şeyin yaşanması tuz biber oldu.

Bu problemle ilgili çözümler daha çok uygulamayı silme odaklı. Bazı kullanıcılar uygulamayı sildikten sonra mesajların gittiğini söylüyor. Ancak kimi kullanıcılar da bu mesajları tekrardan görebiliyor. Instagram silinen mesajlar geri geliyor uygulamayı silmek de ne yazık ki kesin sonuç vermiyor. Henüz Facebook şirketi tarafından açıklama yapılmadı. Bakalım bu defa kendilerini nasıl savunacaklar? Konuyla ilgili önerileriniz veya tahminleriniz varsa yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Android 11 Kamera Özellikleri Filtrelerin Yüzleri Değiştirmesini Önleyecek! (Instagrammer’lara Kötü Haber)

>> Instagram Selfie Paylaşımları Mutluluk Veriyor Mu? Bilim İnsanları Açıkladı!


4 YORUMLAR

  1. İnstagramdaki eski mesajlarınız geri geldiyse size bu konuda şifrenizi almadan ücret karşılığında yardım edebilirim. dilerseniz …. adresine mail atabilirsiniz. denendi kesin çözüm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here