Intel ‘den Devrim Yaratacak Yenilikler

Intel ‘den Devrim Yaratacak Yenilikler


Teknolojinin dönüştürücü ve benzeri görülmemiş erişilebilirliği ile hayatımızda giderek daha çok rol aldığını belirten Intel CEO’su Brian Krzanich şunları söyledi: “İnsanlar ürünlerden ziyade deneyimlere göre tercihte bulunma eğiliminde.Intel teknolojisi deneyimleri mümkün kılıyor ve sonuç olarak yaşadığımız dünyayı güzelleştiren bir katalizör rolü üstleniyor.”

Antreman yapma ve sporda rekabet etme yöntemlerini dönüştürmek amacıyla sektörün önde gelen markalarıyla bir dizi işbirliğine gittiklerini açıklayan Krzanich, teknoloji ve veri analizi yöntemini kullanarak insanların spor performansını ve genel sağlık düzeyini artırmalarına yardımcı olacaklarını belirtti.Intel 'den Devrim Yaratacak Yenilikler 3

Intel ESPN ve Red Bull Media House ile yapacağı ortak çalışmalarla sporculara güç sağlayan ve ileri seviyede görüntüleme deneyimlerini hayata geçiren Intel destekli çözümler tasarlıyor. New Balance ve Oakley ile yapılacak yeni çalışmalar ise insanların daha aktif bir yaşam için kullandıkları araçları kişiselleştirip daha da geliştirecek. Bu işbirlikleri Krzanich’in geleceği şekillendirmekte olduğunu söylediği üç trendin çatısı altında gerçekleşiyor: Akıllı ve bağlantılı dünya, insansı duyulara sahip cihazlar ve daha da kişiselleşen teknoloji.

Lady Gaga va Intel işbirliği

Krzanich özel etkinlikte The Recording Academy ile resmi “Next Generation of GRAMMY® Moments” programı kapsamında da uzun yıllara yayılan bir işbirliği yapacaklarını açıkladı. Programa teknolojik inovasyon katkısı sağlayacak işbirliği ile insanların müzikte teknolojinin evrimini görerek bu evrime katılmaları amaçlanıyor. Müzik alanında eşsiz bir deneyim yaratmayı amaçlayan ilk Intel-sanatçı işbirliği altı defa GRAMMY® ödülü kazanan dünya müzik ikonu Lady Gaga ile gerçekleştirilecek. Lady Gaga ise bu programın parçası olarak inanılmaz bir deneyim yaratacakları konusunda söz veriyor.

In this photo released by Intel Corporation, Brian Krzanich, Intel's Chief Executive Officer, shows how Intel is helping gamers personalize their experiences. Krzanich, who made this demonstration during his keynote presentation at the 2016 International CES (Consumer Electronics Show) on Tuesday, January 5, 2016 in Las Vegas, used a tablet enabled by Intel?s RealSense? Technology and Uraniom software to scan himself in 3D and then import the render to customize his in-game character in Fallout 4. CES is one of the world?s largest gathering places for all who thrive on consumer technologies and will run from January 5-9, 2016 in Las Vegas. (Photo by Intel Corporation/Bob Riha, Jr.)

Intel, sürdürülebilir bir dünya için “çatışmasız” ürün yaklaşımını genişletiyor

2016’dan itibaren Intel’in tüm ürünlerinin “çatışmasız” minerallerden yapılmış olması taahhüdünü yerine getirmek amacıyla mikroişlemci üretiminin ötesine geçeceği açıklamasını yapan Krzanich şöyle konuştu: “Intel çatışmalı mineraller, çeşitlilik ve katılım konusundaki çalışmalarına başladığında birçok kişi bize bunun çok büyük bir amaç olduğu ve hiçbir zaman ulaşılamayacağını söylüyordu. Ortak çabalarımız sayesinde ticaretin tamamen yeni ve farklı yöntemlerinin oluşmasına katkıda bulunabileceğimizi ve bunun da insanlığın deneyimlerini iyileştirebileceğini göstermiş olduk.”

CES 2016’da öne çıkanlar;

Intel Spor Deneyimini Dijitalleştiriyor

    • Red Bull Media House işbirliği heyecan yarattı. Red Bull Media House CTO’su Andreas Gall, Intel Curie teknolojisinin yardımıyla atletlerin ve seyircilerin performans hakkındaki bilgilere nasıl anında erişebileceklerini göstermek üzere sahnede Krzanich’e katılarak, 2016 ve sonrasında daha fazla yeniliğin sözünü verdi.
    • Oakley ve Intel, “Radar Pace” adını taşıyan, sesle etkinleştirilen ve gerçek zamanlı bir koçluk sistemi olan akıllı gözlüğün ön gösterimini yaptılar. Oakley, Intel’in akıllı teknolojili, premium, lüks ve spor gözlükleri üreteceği ilk Luxottica Group markası olma özelliğini de taşıyor. Intel teknolojisiyle geliştirilen ve Oakley’nin yüksek kaliteli tasarımıyla ve malzemeleri ile işlenen akıllı gözlük, koşuculara, bisikletçilere ve fitness severlere anında geri bildirim ve analiz sunacak.Gerçek zamanlı olarak performanslarını geliştirmelerine yardımcı olacak.In this photo released by Intel Corporation, three time Ironman World Champion Craig Alexander previews the first look of ?Radar Pace,? smart eyewear by Oakley featuring a first voice-activated, real-time coaching system demonstrated during Intel CEO Brian Krzanich?s keynote presentation at 2016 CES (Consumer Electronics Show) on Tuesday, January 5, 2016 in Las Vegas, Nevada.  The smart eyewear is engineered with Intel innovation to provide fitness professionals and enthusiasts with in-the-moment feedback and analytics, helping to track and improve real-time performance*.  CES is one of the world?s largest gathering places for all who thrive on consumer technologies and will run January 5-9, 2016 in Las Vegas. (Photo by Intel Corporation/Bob Riha, Jr.) *These devices have not been authorized as required by the rules of the Federal Communications Commission. These devices are not, and may not be, offered for sale or lease, or sold or leased, until authorization is obtained.

 

Yaratıcılık artık daha özgür

Altı GRAMMY ödüllü dünya müzik ikonu Lady Gaga, yaptığı açıklamayla Intel ile Şubat 2016’da tanıtılacak olan resmi “Next Generation of GRAMMY® Moments” programı kapsamındaki Intel ve The Recording Academy® arasındaki ilk işbirliğini duyurdu. Programın detayları Şubat ayındaki GRAMMY haftasında paylaşılacak.

Sürdürülebilir bir dünya teknolojiyle mümkün

Sürdürülebilirlik alanında lider markalardan Intel, “çatışmasız” mikroçipleri ile yıllardır üretim yapıyor. Tedarik zinciri organizasyonu dahil olmak üzere mikroişlemcilerin ve tüm ürün gamının “çatışmasız” olacağı konusunda da bu etkinlikte söz verildi. Intel için tedarik zincirinde hesap verebilirliği korumanın, sürekli bir süreç olduğu vurgulandı.


CEVAP VER