iOS 16.1 Çıkış Tarihi! Apple Watch’ı Olmayanlara Müjde!

Apple, kısa süre önce yeni iPad tablet modellerini görücüye çıkarmış ve yeni iPadOS 16’nın 24 Ekim itibarıyla kullanıma sunulacağını duyurmuştu. Bunun üzerine sektör analistleri, aynı tarihte iOS 16.1’in de gelebileceğini ifade etmişti. Apple’dan gelen yeni bilgiler, bu beklentinin doğru olduğunu ortaya çıkardı. Peki yeni sürümle ne gibi yenilikler geliyor?

iOS 16.1 sürümüyle birlikte artık iPhone üzerinden Apple Fitness+ uygulamasına üye olabileceksiniz. Evet, bir Apple Watch akıllı saat zorunluluğu artık yok. Egzersiz sistemine entegre olan bu uygulama, şu an toplamda 21 farklı ülkede kullanılabiliyor. Türkiye var mı derseniz, henüz listede mevcut değil.

iOS 16.1 Çıkış Tarihi! Apple Watch'ı Olmayanlara Müjde!

Ülke listesini sıralamak gerekirse:

Avusturya, Avustralya, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Fransa, Almanya, Endonezya, İrlanda, İtalya, Malezya, Meksika, Yeni Zelanda, Portekiz, Rusya, Suudi Arabistan, İspanya, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika ve Birleşik Krallık.

Apple severler, eğer yeni bir iPhone, iPad ya da Apple TV satın alırsa, Fitness+ uygulamasında da 3 aylık ücretsiz kullanım imkânı elde ediyorlar. Tabii login olabilmek için başta bir iPhone’a ihtiyaç duyulduğunu da belirtelim. Fitness+, normalde aylık 10 dolar ya da yıllık 80 dolarlık üyelik seçeneklerine sahip.

Bu arada, iOS 16.1 sürümüyle gelen bir diğer yenilik ise, iCloud fotoğraf kütüphanesi paylaşım desteği. Böylece bulut hesabınız üzerinden 5 farklı kişiyle fotoğraf paylaşımlarında bulunabilir, bunları düzenleyebilir ya da silebilirsiniz.

Üçüncü parti uygulamalar için kilit ekranında ya da dinamik ada aracılığıyla gerçek zamanlı olarak canlı etiketlerden faydalanabileceksiniz.

Son olarak, Apple Card kullanıcıları için servisin daha kolay kullanılabilmesi için yeni düzenlemeler mevcut.

Apple iPhone 14 ailesi Türkiye fiyatları nasıl?

6.1 inç ekranlı iPhone 14’ün başlangıç fiyatı, 31 bin TL.
6.7 inç ekranlı iPhone 14 Plus başlangıç fiyatı, 35 bin TL.
6.1 inç ekranlı iPhone 14 Pro başlangıç fiyatı, 40 bin TL.
6.7 inç ekranlı iPhone 14 Pro Max başlangıç fiyatı, 44 bin TL.

Tüm modellerin farklı renk seçenekleri ve farklı depolama seçenekleri mevcut. Hızlı şarj özellikleri de var. Ürünlerin kutularında şarj adaptörüne yer verilmediğini belirtelim. Bunu ayrıca satın almanız gerekiyor, ya da varsa elinizdeki kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Tech Data Türkiye’nin Adı Değişti! İşte Yeni İsim!